Земля

У Китаї знайдено 7000-літню споруду невідомого призначення

Китайські археологи при проведенні розкопок в провінції Шаньсі на півночі країни виявили руїни потужної споруди віком від п’яти до семи тисяч років, встановити призначення якої поки не вдалося.

Про відкриття розповідає Archaeology News Network. Його здійснили співробітники Археологічного інституту провінції Шаньсі. Дивну споруду було виявлене недалеко від села Лулянь.

На даний момент площа вивільнених з-під землі руїн становить близько п’яти тисяч квадратних метрів. Імовірно, споруду було зведено неолітичною культурою Яншао. Воно складається з групи прямокутних та овальних будинків і кімнат, а також кам’яного п’ятикутника.

При розкопках в руїнах були знайдені фрагменти посудин. Руїни найбільшого будинку займають площу 137 квадратних метрів. У ньому є вогнище діаметром 1,7 метра, а також кам’яний дверний проріз.

“Величезний масштаб будівництва, орієнтація по Сонцю і незвичайне розташування вогнища говорять про те, що це будівля навряд чи було житловою, – вважає Хе Ну з Академії суспільних наук КНР. – Можливо, вожді племен проводили тут якісь церемонії”.

Однак з ним не згодні інші експерти. На їхню думку, знайдена кераміка не відповідає стандартам проведення давніх церемоній цивілізації Яншао. Словом, поки не встановлено, для яких цілей було зведено споруду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button