Земля

Океанські вітри і хвилі стали трохи швидше і сильніше

Нові дослідження показали, що потепління океану призвело до збільшення висоти океанських хвиль і посилення вітру за останні 30 років.

Оскільки підвищення рівня моря, викликане зміною клімату, є головною проблемою для прибережних спільнот, важливо зрозуміти, як саме зміни температури поверхні океану впливають на кліматичні процеси, такі як хвилі, вітри і течії.

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science, дослідники з Мельбурнського університету і Університету Хасануддина в Індонезії розглянули і проаналізували понад тридцять років глобальних супутникових даних з 1985 по 2018 рік, щоб виявити взаємозв’язки між атмосферними процесами і океанськими вітрами і утворенням хвиль.

Екстремальні погодні явища є основною рушійною силою висоти хвиль і дослідження показали, що зміна клімату робить екстремальні погодні явища, такі як урагани і повені, більш серйозними і частими.

Вітер і висота хвиль збільшилися найбільше в Південному океані, і тільки незначні зміни висоти і швидкості хвиль були виявлені в Тихому океані та Північній Атлантиці.

Кнопка «Наверх»