Головна / Наука / У Китаї знайшли незвичайні стародавні черепа

У Китаї знайшли незвичайні стародавні черепа

Дивної форми людські черепи, знайшли у Північно-Східному Китаї, вік яких приблизно 6000 років.

На думку дослідників, це вказує на навмисну зміну форми черепа в Східній Азії. На місці під назвою Houtaomuga вчені розкопали 25 кістяків, які датуються приблизно 12 000 років тому і 5000 років тому. З них 11 черепів зі штучно видовженими та сплющеними кістками, як вважає команда на чолі з біоархеологом Цюаньчао Чжаном і палеоантропологом Цянь Вангом. Конкретні модифікації голови можуть використовуватися в якості ознак соціального статусу.

Дивної форми, навмисно модифіковані черепи були знайдені в багатьох частинах світу. Найбільш ранні черепа з загальноприйнятими ознаками модифікації черепа датуються приблизно 13 000 — 10 000 років тому в Західній Азії, Південно-Східній Австралії і тепер у Східній Азії. В Північній і Південній Америці ця практика почалася більше 8 000 років тому. Ще занадто рано говорити про те, чи з’явилася модифікація черепа навмисне в Східній Азії і поширилася в інших місцях або виникла незалежно в різних місцях.

Поряд з навмисною зміною черепа, найстаріший череп Houtaomuga показує трохи подовжений braincase, який, ймовірно, не був навмисно змінений. Ця форма черепа характеризує деяких азіатів сьогодні. Вершини таких черепів часто включають невелике поглиблення на спині біля основи черепа, як у 12 000-річного.