Наука

Захворювання легенів зв’язали зі зміною мікробіома кишечника

Мікробом кишечника відіграє важливу роль у багатьох процесах в нашому організмі. Тепер виявилося, що його зміна може викликати хронічну обструктивну хворобу легенів

Вчені показали, що у пацієнтів, які страждають хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ), спостерігаються помітні зміни мікробіому кишечника. Чіткого причинно-наслідкового зв’язку поки встановити не вдалося.

Хронічна обструктивна хвороба легень (ХОЗЛ), згідно з ВООЗ, є третьою за поширеністю причиною смерті людей у світі. Відомо, що ризик розвитку цього захворювання підвищують різноманітні фактори, включаючи куріння і забруднення повітря. Тільки приблизно у чверті курців виникає ХОЗЛ, а значить вченим необхідно знайти більше біомаркерів, які дозволять визначати хворобу на ранніх стадіях або передбачати ризик її виникнення.

У пошуку одного з таких біомаркерів дослідники проаналізували зразки стільця 28 пацієнтів з ХОЗЛ і 29 здорових людей контрольної групи. Автори виявили ряд суттєвих відмінностей між цими двома групами, включаючи розміри популяцій 140 видів бактерій. Наприклад, у хворих на ХОЗЛ вчені виявили більшу кількість різних видів стрептококів. Таке ж підвищення концентрації дослідники раніше знайшли в легенях хворих на ХОЗЛ.

Автори повідомляють, що результати їх роботи не показують прямого причинно-наслідкового зв’язку між мікробіомом кишечника і розвитком ХОЗЛ. Вчені виявили лише цікаву закономірність, яку ще належить вивчити. Якщо зміни в мікробіому кишечника все ж можуть вплинути на розвиток ХОЗЛ, то результати роботи допоможуть створити новий метод діагностики смертельного захворювання.

Вчені планують розширити вибірку дослідження, щоб підтвердити або спростувати знайдений зв’язок. Мікробом кишечника зможе стати маркером не тільки ризику розвитку ХОЗЛ, а й показником тяжкості хвороби і служити для моніторингу її протікання.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button