Наука

Вчені придумали, як легко зробити з вуглекислого газу кисень і твердий вуглець

Вчені зі школи хімічної інженерії Університету Квінсленда разом з колегами з університетів по всьому світу знайшли спосіб ефективно перетворити вуглекислий газ в кисень і твердий вуглець.

Нове рішення може, наприклад, перетворити машини з двигунами внутрішнього згоряння, в екологічний транспорт, який виділяє замість вуглекислого газу чистий кисень.

Автори використовували дослідну установку об’ємом два літри — в її основі лежать фізико-хімічні процеси, пов’язані з пропусканням вуглекислого газу через галій — це легкий метал, що плавиться при температурі близько 30 °C. У суміш додають цей метал в рідкій формі, а також його наночастинки. Крім цього, в складі є срібні стрижні нанометрових розмірів.

Далі, за словами авторів, суміш активно перемішують, в результаті утворюються трибоелектрохімічні реакції — це коли речовини в рідкому стані через сили тертя починають активніше взаємодіяти з поверхнями твердих наповнювачів.

Дослідники заявляють, що їх установка протягом місяця стабільно виробляла 100 мл CO2 щохвилини. На перетворення тонни CO2 в чистий кисень і твердий вуглець потрібно всього 230 кВт-год електрики, це приблизно $100.

Розробники відзначають, що їх установка працює з 92% ефективністю. За результатами її роботи вуглець утворюється в суміші у вигляді пластівців і спливає на поверхню, звідки його легко прибрати.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments