Земля

У Кореї створили дистанційно керованих мишей (відео)

Група дослідників з Кореї показала, як за допомогою нейроімпланта можна управляти поведінкою миші: змушувати тварина ігнорувати сексуальні і харчові стимули, втрачати інтерес до об’єкта або, навпаки, переслідувати його.

У мозок кожної миші вбудували імплант, основу якого складала нитка оптоволокна. Через нього світло передавалося під череп гризуна і стимулювало частину мозку, яку вчені виділили раніше, спостерігаючи, які групи нейронів активуються, коли тварина вивчає новий об’єкт — наприклад, іграшку.

[box type=”info” ]Активація нейронів за допомогою світла, або оптогенетика, — найпопулярніша методика вивчення функцій відділів мозку. Для того щоб «включити» групу нейронів за допомогою світла, виводять генетично модифікованих тварин, в клітинах яких синтезуються світлочутливі рецептори — опсини. Іноді опсини доставляють в потрібні відділи мозку за допомогою вірусних векторів, як і надійшли в даному експерименті.[/box]

Дослідники під керівництвом інженера Філа-Сінги Лі(Phill-Seung Lee) і біолога Десоо Кіма (Daesoo Kim) подавали стимулюючий сигнал і спостерігали за поведінкою миші, у клітину якої попередньо поміщали іграшку на паличці. Коли нейроімплант давав світло, тварина не могла відірватися від іграшки і переслідувала її, а як тільки імплант вимикали — воно втрачала інтерес.

Потім вчені посадили гризунів в лабіринт з сімома «атракціонами»: дротяною драбинкою, вузьким містком і ділянкою з нерівною поверхнею, а також двома відволікаючими факторами — самкою з тічкою (всі миші з імплантами були самцями) і годівницею. Крім того, дослідники ускладнили імплант: крім оптоволокна, передавального стимулюючий сигнал, з’явилися закріплена на кшталт «морквини перед мордою осла» іграшка і коробочка з сервоприводом, що управляє положенням іграшки щодо мордочки миші. Сервопривід управлявся по Wi-Fi до комп’ютера.

Результати виявилися дуже вражаючими. На відео з 02:05 можна бачити, як миша проходить маршрут, підкоряючись тільки експериментатору: тварина переслідує іграшку і повертає за неї всякий раз, коли людина віддалено повертає пристрій. Крім того, миші повністю ігнорували стимули: швидко пробігали і повз самки, і повз ласощі. Опис експерименту опубліковане в Nature Neuroscience.

Творці керованих з ноутбука мишей, і Кім, вважають, що тварини-кіборги, поведінку яких може контролювати людина, — дуже важливий і перспективний напрям досліджень. Кіборги поєднують в собі слухняність роботів і відмінну прохідність, пристосовність і кмітливість тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button