Технології

У Лондоні з’явилися камери, які стежать за соціальною дистанцією

У Лондоні та інших великих містах Великобританії запровадили систему для відстеження соціальної дистанції. Її творці запевняють, що всі зібрані дані анонімні.

Image by https://megapixel.click – CC0 photos for free from Pixabay

Камери на основі штучного інтелекту (ШІ) почали використовувати в Лондоні та інших містах Великобританії для спостереження за соціальною дистанцією. Ці датчики були розроблені компанією Vivacity для відстеження руху транспорту, велосипедистів та пішоходів, а також для спостереження за тим, наскільки інтенсивно використовуються дороги.

Але коли в березні в країні ввели режим карантину, Vivacity додала в сканери ШІ додаткову функцію, що дозволяє реєструвати відстань між пішоходами. Ці дані доводяться до відома уряду в щомісячному звіті. У лабораторії Vivacity повідомили, що вони встановили понад тисячу камер по всій Великобританії, в таких містах, як Лондон, Манчестер, Оксфорд, Кембридж і Ноттінгем.

Головний операційний директор Vivacity Пітер Мілдон заявив, що ці дані потенційно «корисні для прийняття політичних рішень» щодо заходів з обмеження пересувань.

Він підкреслив, що камери не є частиною системи CCTV – вони працюють як пристрій збору даних, а не як камера, яка зберігає відзнятий матеріал. «Вони не записують відеоматеріали, вони не передають їх в потоковому режимі, і ніхто насправді їх не дивиться», – зазначив інженер.

Дослідники також відзначають, що їх дані повністю анонімні і не відрізняються від даних про те, як використовується конкретна дорога. Але на основі цієї інформації влада може поліпшити простір і зробити його повністю безпечним.

«Ідея полягає в тому, щоб надати доказову базу для перевірки того, що обмеження, які впроваджують, працюють і що населення їх дотримується», – відзначили дослідники.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button