Технології

Експериментальний жилет контролює роботу легенів: проблемні ділянки видно без рентгена

Pneumo Vest використовує кілька акустичних датчиків, розташованих по обидва боки одягу.

Зазвичай функцію легенів у пацієнтів з респіраторними захворюваннями контролюють за допомогою стетоскопа під час огляду лікаря. Однак новий експериментальний жилет може контролювати дихання протягом дня.

Натільний пристрій, відомий як Pneumo Vest, розробляється в рамках проєкту M3 Infekt, в якому беруть участь 10 відділень німецької дослідницької групи Fraunhofer. Зараз технологія призначена в основному для пацієнтів з COVID-19, хоча її можна застосовувати і для лікування інших респіраторних захворювань.

Спеціальне програмне забезпечення записує і аналізує всі показання датчиків, а потім створює зображення легенів, на якому виділяються проблемні області. Зображення: Fraunhofer

У передню і задню частину жилета вбудовані кілька п’єзокерамічних акустичних датчиків, які окремо виявляють навіть малопомітні шуми, вироблені легенями. Оскільки розташування кожного датчика (відносно легенів) вже відомо, можна визначити, звідки виходить кожен шум.

Спеціальне програмне забезпечення записує і аналізує всі показання датчиків, а потім створює зображення легенів, на якому виділяються проблемні області. Дані можна переглянути на підключеному мобільному пристрої і навіть отримати віддалений доступ через захищений сервер в Інтернеті. Лікар може спостерігати, перебуваючи у себе вдома, протягом тривалого періоду часу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments