Земля

У людини і древніх багатоклітинних знайшлися спільні гени

Найбільш ранні багатоклітинні організми не мали голови, ніг або рук, але їх геном частково залишається всередині нас, згідно з дослідженням Каліфорнійського університету в Ріверсайді. Виявилося, що океанічні істоти едіакарського періоду віком 555 мільйонів років мають спільні гени з сучасними тваринами, включаючи людину.

Добре збережені літописи скам’янілостей дозволили вченим зв’язати зовнішній вигляд і можливу поведінку тварин з генетичним аналізом живих істот. Для свого аналізу дослідники розглянули чотирьох тварин, що представляють понад 40 визнаних видів, які були ідентифіковані з едіакарської епохи, один з них називався кімбірелами. Ці істоти були розміром від кількох міліметрів до майже метра в довжину.

«Ні в кого з давніх багатоклітинних не було ні голів, ні скелетів. Багато з них, ймовірно, виглядали як тривимірні циновки для ванни на морському дні – як круглі диски. Ці тварини були настільки дивними і такими різними, що їх складно віднести до сучасних категорій живих організмів, просто глянувши на них », – говорить Мері Дрозер, професор геології UCR

Кімберели були істотами в формі сльози з одним широким закругленим кінцем і одним вузьким кінцем, які, ймовірно, шкребли хоботком морське дно в пошуках їжі. Крім того, вони могли пересуватися, використовуючи «м’язисту ногу», як сучасні равлики. У дослідження були включені плоскі овальні Dickinsonia з серією піднятих смуг на їх поверхні і Tribrachidium, які провели своє життя в нерухомості на дні моря.

Також були проаналізовані ікарії – тварини, нещодавно виявлені вченими. Вони були розміром і формою з рисове зерно і являли собою перших білатеріанців – організмів з передньою і задньою частинами і отворами на обох кінцях, з’єднаними кишкою. У ікарій були роти, хоча вони не збереглися в літописах скам’янілостей, і вони повзли крізь органічні речовини, поїдаючи їх на ходу.

Всі чотири тварин були багатоклітинними з клітинами різних типів. У більшості була симетрія лівого і правого боків, а також нецентралізована нервова система і мускулатура. Крім того, схоже, вони могли відновлювати пошкоджені частини тіла за допомогою процесу, відомого як апоптоз. Одні і ті ж гени є ключовими елементами імунної системи людини, яка допомагає знищувати інфіковані вірусом і передракові клітини.

У цих тварин, ймовірно, були генетичні частини, що відповідають за роботу системи, яка замінює голову і органи дотику, які зазвичай перебувають там. Однак складність взаємодії між цими генами, яка могла б викликати такі особливості, ще не була досягнута. Той факт, що ми можемо сказати, що ці гени діяли в чомусь, що вимерло протягом пів мільярда років, захоплює вчених.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button