Екологія

У Мексиканську затоку вже 14 років безперервно витікає нафта

У 2004 році ураган «Айван» втопив нафтову платформу компанії Taylor Energy в 14 кілометрах від узбережжя США. Виявилося, що протягом 14 років щодня в Мексиканську затоку витікає до 700 барелів нафти. Про це пише The Washington Post.

Враховуючи, що в барелі нафти 159 л, всього за ці роки в море вилилося 500 тис. куб. м нафти. У разі, якщо влада не ліквідує витік, це може стати найбільшою катастрофою в історії людства. Зараз найбільшим розливом вважається витік нафти у компанії BP Deepwater Horizon в 2010 році, коли в море виявилося 780 тис. куб. м нафти.

Екологи відзначають, що адміністрація президента США Дональда Трампа пропонує дозволити нафтовим компаніям видобувати нафту практично на всьому шлейфі Атлантичного узбережжя, навіть там, де буріння не проводилося майже 100 років через найсильніші урагани.

За словами еколога Скотта Юстіса, природна катастрофа практично невідома за межами Луїзіани через зусилля Taylor Energy максимально закрити цей витік. Вперше виявили проблему тільки в 2010 році, коли величезна кількість екологів та чиновників почала стежити за нафтовими плямами, які з’явилися після витоку BP Deepwater Horizon.

Представники Taylor Energy заявили: немає жодних доказів, що протікають саме їх бурові шахти. Зараз Міністерство юстиції США подало до суду на Taylor Energy на суму $450 млн для компенсації із-за витоку.

На сьогодні в Мексиканській затоці знаходяться близько 600 млн барелів — 20% від загального видобутку США.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button