ЕкологіяТехнології

У Сінгапурі розробили установку, яка передає сонячне світло у підземні приміщення

Новий розумний девайс представила команда дослідників з Наньянського технологічного університету, передає ecotechnica.com.ua.

Розробка являє собою лінзу у вигляді прозорої акрилової кулі, яка збирає сонячні промені. Сфокусоване лінзою в одній точці сонячне світло потрапляє на пластикове оптичне волокно, що забезпечує передачу світлових хвиль на велику відстань.

Вся конструкція займає у висоту 50 см і важить всього 10 кілограмів. Від негативних атмосферних факторів систему захищає прозорий ковпак з полікарбонату товщиною 3 мм.

Пройшовши по оптоволоконному кабелю, світло випромінюється з його другого кінця, який можна розмістити де завгодно, у тому числі у підземному приміщенні. Світлова ефективність випромінювання пристрою досягає 230 лм/Вт, що приблизно у 2,5 раза перевищує аналогічний показник звичайного світлодіодного світильника.

Щоб незалежно від положення сонця на небі початок оптоволокна постійно знаходилося у фокусі кулі-лінзи, елементи конструкції автоматично переміщаються кроковими двигунами з комп’ютерним управлінням. Базове позиціонування компонентів системи задається відповідно до GPS-координатами місця установки пристрою, а точна настройка виконується за сигналами датчиків освітленості. Коли сонячного світла недостатньо, по оптоволокну передається випромінювання від вбудованої світлодіодної лампи.

У Сінгапурі розробили установку, яка передає сонячне світло у підземні приміщення

 

Розробка підходить для установки на звичайному ліхтарному стовпі. Завдяки цьому нові пристрої для передачі світла у підземну інфраструктуру можна буде розміщувати на вже існуючих опорах вуличного освітлення. «У новому пристрої використовуються промислові матеріали, тому налагодити серійне виробництво винаходу не складе труднощів, – зазначає Ю Сону, провідний автор дослідження. – Розробка дозволить скоротити витрати на штучне освітлення у денний час».

 

У Сінгапурі розробили установку, яка передає сонячне світло у підземні приміщення

Влада острівної держави розглядає можливість розширення використання підземного простору для розміщення інфраструктури, сховищ і комунальних об’єктів. У майбутньому очікується підвищення попиту на технології освітлення таких приміщень.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button