Здоров'я

Пробіотики неефективні і приховують в собі небезпеку

Пробіотики – медикаментозні засоби, біологічно активні добавки і продукти, які містять корисні живі бактерії. На сьогодні подібні ліки дуже популярні, але, на думку фахівців, пробіотики практично марні. Розберімося, чи правдиво це твердження.

Бактерії повинні підбиратися індивідуально

Зовсім недавно, ізраїльські вчені заявили, що пробіотики необхідно робити індивідуально для певного пацієнта.

В рамках своєї дослідницької роботи, фахівці зробили коктейль з 11 штамів лакто – та біфідобактерій. Це найбільш поширені та відомі мікроорганізми, які неодмінно входять до складу пробіотиків. Вчених зацікавило, чи приживуться бактерії, і чи вийде у них заселити кишечник. Майже 50% піддослідних бактерій просто не змогли затриматися в організмі і транзитом спускалися через стравохід. У половини результат не краще – бактерії були придушені іншими представниками, які спочатку перебували в кишечнику.

Далі, фахівці не зупинилися і почали вивчати вплив вищезазначених препаратів після прийому антибіотиків. За результатами дослідження стало відомо, що вони тільки перешкоджали відновленню здорової мікрофлори в кишечнику.

Виходячи з вищевикладеного, можна зробити висновок, що пробіотики необхідно підбирати індивідуально для кожного хворого, виходячи з особистих аналізів мікрофлори. Тільки тоді, зазначені раніше засоби, зможуть працювати ефективно.

Новий час пробіотиків

Не варто заперечувати той факт, що пробіотики важливі організму в якості помічника в захисті нашої імунної системи, для метаболізму – бактерії виробляють деякі вітаміни і інші мікроелементи, а також позбавляють від шкідливих.

На даний момент на зміну чудо-препаратів прийшло нове покоління лікарських засобів, здатних поліпшити нашу мікрофлору – метабіотики. Дані медикаменти це те, що виробляють корисні бактерії (пробіотики) і через що надають позитивний вплив на організм. Це відходи їх життєдіяльності, речовини самих клітин мікроорганізмів і активні сигналізуючі молекули, синтезовані ними.

Представників медицини влаштовує більше новий препарат, можливо, через те, що він схожий з класичними лікарськими засобами, ніж пробіотики. Схожі на фармпрепарати, у метабіотиків досить зрозуміла хімічна структура, також вони володіють чіткими цілями, на які впливають і їх краще дозувати.

Небезпека пробіотиків

Одна частина фахівців, категорично висловлюється в бік пробіотиків через те, що вони не приживаються в кишечнику. Друга група вважає, що це зовсім не важливо. Надаючи свою дію за короткий проміжок часу, вони допомагають нашим корисним бактеріям, через що виходить непоганий результат.

Також існує думка, що чужорідні штами корисних бактерій мають властивість потрапляти з кишечника в кров, чим можуть спровокувати запальні процеси. Навіть лакто – і біфідобактерії часом звинувачують у тому, що вони утворюють сепсис, запалення легенів, абсцеси та інші недуги. Правда, не варто надто серйозно сприймати цю інформацію. Такі ускладнення можуть проявитися у людей, які страждають на Снід та іншими недугами з імунітетом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button