Всесвіт

У міжзоряному середовищі виявилося більше водню, ніж вважалося раніше

У міжзоряному середовищі виявилося більше водню, ніж вважалося раніше. Це підтвердили вимірювання корабля НАСА, який реєстрував щільність вторинних іонів.

Image by FelixMittermeier from Pixabay

Вимірювання корабля НАСА New Horizons дозволили вченим переглянути одну з ключових оцінок міжзоряного середовища — її товщини. Висновки, опубліковані в Astrophysical Journal, підтверджують, що там міститься приблизно на 40% більше атомів водню, ніж передбачалося в попередніх дослідженнях. Ці результати об’єднують кілька розрізнених вимірювань, які дослідники здійснювали в минулому.

Нові результати показали, що щільність атомів водню в міжзоряному просторі становить приблизно 120 атомів на кубічний дециметр простору. Вчені раніше припускали, що їх щільність дорівнює 85 атомам на кубічний дециметр. НАСА також звертає увагу на вимірювання апарату Voyager, які виробляли в 2001 році — його значення було близько 120 атомів на кубічний дециметр простору.

«Ми не можемо безпосередньо спостерігати атоми нейтральних газів міжзоряного простору за допомогою апарату New Horizons, але ми можемо реєструвати вторинні іони. Ці іони, що утворилися в результаті вибивання електрона з нейтрального атома, рухаються набагато швидше, ніж іони сонячного вітру, і ми можемо без праці їх виявити, » — твердить Павло Свачіна, дослідник-постдок з Принстонського університету, США

У НАСА додали, що для подібних вимірів найкраще підходить апаратура НАСА на New Horizons. Раніше пристрій зробив перші знімки Плутона, що дозволило детально вивчити його устрій й атмосферу.

Вчені пов’язують це відкриття з феноменом, який недавно виявила місія Interstellar Boundary Explorer (IBEX) НАСА. Апарат знайшов на передньому краю геліосфери таємничу смугу з високоенергетичних частинок. Дослідники не змогли пояснити її надмірну яскравість, але нові дані дозволяють припустити, що щільність атомів на 40% вище, що робить її більш помітною.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»