Земля

З ДНК морської води можна дізнатися, які риби в ній живуть

Аналіз ДНК в пробах морської води може розповісти, які риби присутні в тій чи іншій частині моря.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Здатність відстежувати різноманітність глибоководних риб необхідна, для того, щоб контролювати біорізноманіття, слідкувати за тим, як риболовство впливає на популяцію і стежити за впливом клімату на чисельність риб. Однак чинні методи, такі як фотопастки з наживкою або акустичний моніторинг, мають обмежені можливості і їх важко використовувати в більшій частині океану.

Новий метод, званий метабаркодування eDNA, дозволяє виявити, які риби присутні в даному середовищі проживання, для цього потрібно проаналізувати ДНК навколишнього середовища (eDNA). Це та ДНК, яка виділяється організмами в навколишнє середовище, коли вони займаються своєю звичайною діяльністю.

Щоб оцінити ефективність метабаркодування eDNA для виявлення глибоководних риб, група вчених зібрала морську воду в Лабрадорському морі на глибині до 2500 метрів. У пробі були ідентифіковані 11 сімейств риб, 11 пологів і 8 видів.

Дослідники порівняли свої результати метабаркодування eDNA з результатами, отриманими звичайними методами, і виявили, що їх алгоритм був ефективнішим.

Дослідники відзначають, що цей метод вже можна використовувати для моніторингу різноманітності риб в глибоководних районах океану. Не дивлячись на це, група планує вдосконалювати цю процедуру.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button