Фото

У НАСА показали, як виглядає виверження вулкана в Ісландії з космосу

Космічне агентство НАСА показало, як виверження вулкана Фаградалсфьялла в Ісландії було видно з космосу. Він був неактивний 800 років.

В результаті безлічі невеликих землетрусів в лютому 2021 року на ісландському острові Рейкьянес експерти попередили, що магма рухається під долиною Гелдінгадалур і незабаром може викинутися. Пізно увечері 19 березня офіційно почалося виверження, коли лава прорвалася через поверхню біля Фаградалсфьялла – одного з декількох щитових вулканів на півострові.

Хоча ця подія була невеликою в порівнянні з іншими недавніми виверженнями в Ісландії, воно було яскравим і досить великим, щоб його могли спостерігати супутники NASA і NOAA – Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США. 21 березня 2021 року супутник Suomi NPP отримав нічний вид на захід Ісландії через тонкий шар хмар. Рейк’явік, Рейкьянесбер і інші міста виглядають на зображенні яскравими плямами. Виверження виглядає як нова пляма світла в південно-західній частині острова. Для порівняння на зображенні зліва показана та ж область за кілька днів до виверження.

У НАСА показали, як виглядає виверження вулкана в Ісландії з космосу
16 – 21 березень 2021 року НАСА

Зображення були отримані в діапазоні день-ніч за допомогою набору радіометрів видимого інфрачервоного зображення (VIIRS), який виявляє світло в діапазоні довжин хвиль від зеленого до ближнього інфрачервоного і використовує методи фільтрації для спостереження слабких сигналів, таких як пожежі, електричні вогні і т. д. і світіння, що випускається лавою. Протягом дня спектрорадіометр середнього дозволу (MODIS) отримував зображення в природних і штучних кольорах, оскільки викиди від виверження злегка освітлювали хмари в цьому районі.

У НАСА показали, як виглядає виверження вулкана в Ісландії з космосу
Час виверження – 21 березень 2021 року

Лава вилилася з тріщини, яка спочатку становила від 500 до 700 м в довжину. За винятком натовпів глядачів і можливо археологічній пам’ятці, лава поки що нікому не загрожує. Викиди попелу або газу також не являють проблем. Проте, Ісландське метеорологічне управління веде моніторинг вулкана і ділиться результатами моделі прогнозу.

У НАСА показали, як виглядає виверження вулкана в Ісландії з космосу
До виверження – 16 березень 2021 року

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button