Екологія

Поблизу Трускавця планують збудувати вітрову електростанцію потужністю 54 МВт

Поблизу Трускавця на Львівщині мають намір збудувати одну найпотужніших вітроелектростанцій у Західній Україні вартістю близько 56 млн євро. Вітропарк матиме потужність 54 МВт.

Image by Free-Photos from Pixabay

ВЕС у селі Орів планує спорудити компанія «Еко-Оптіма», яка належить батькові голови ЛОДА Зіновію Козицькому.

У міській раді Трускавецької ОТГ повідомили, що проєкт передбачає будівництво дороги до Орова для завезення габаритних матеріалів – лише одна лопать вітряка має довжину 60 м. Далі розпочнеться будівництво Орівської ВЕС, яка складатиметься з дев’яти вітряків. Висота турбіни – 126 метрів. Вітряки Орівської ВЕС будуть розташовані на гірському хребті. Мешканці села Орів на громадських слуханнях погодили втілення цього проєкту.

22 березня міська влада Трускавця підписала меморандум з компанією «Еко-Оптіма» щодо реалізації проєкту. Зі свого боку представники компанії пообіцяли підтримку соціальної інфраструктури в Орові, ремонт дороги у селі, запевнили про гарантії провідних європейських компаній щодо фінансування та екологічної безпеки. Йшлося і про те, що компанія зареєструється на території Трускавецької територіальної громади, отже сплачуватиме податки в бюджет громади.

Мер Трускавця Андрій Кульчинський зауважив, що проєкт будівництва Орівської ВЕС стане найбільшим інвестиційним проєктом у Трускавці, який реалізовуватиметься в цьому році, та стимулом для залучення нових інвестицій. Орівська ВЕС стане одним з найбільших проєктів альтернативної енергетики у Західній Україні, поступаючись лише проєкту турецької компанії «Атлас Глобал Енерджі», яка раніше оголосила про наміри збудувати ВЕС загальною потужністю 60 МВт біля Славського.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button