Земля

У Німеччині знайшли сліди розправи над іммігрантами в період неоліту

Неолітична культура, представники якої займалися сільським господарством, асоціювалася з тихим, спокійним побутом, однак нові знахідки свідчать, що це не так. У Німеччині було виявлено масове поховання, яке вказує на розправи над «іммігрантами», що практикувалися в той час.

Могила з 9 скелетами була знайдена в 2013 році під час будівельних робіт у місті Halberstadt, повідомляє Nature. Поховання знаходилося поруч з відомим неолітичним поселенням, яке пов’язувалося з культурою Linearbandkeramik, що існувала 5,5 тис. – 4,9 тис. років до н. е.

Археологи вважають, що представники Linearbandkeramik були одними з перших людей на території Європи, які освоїли сільське господарство.

У могилі були знайдені сім скелетів дорослих чоловіків, скелет одного юнака і скелет дівчини. У похованні не було традиційних приношень, а самі тіла наче були просто звалені в яму.

В Германии нашли следы расправы над иммигрантами в период неолита

Під час вивчення останків археологи виявили сліди від не менш одного удару по голові у кожного з семи осіб зі збереженими черепами. У одного з них було два ушкодження черепа, а в іншого не менше п’яти. За словами фахівців, можна з майже повною впевненістю говорити, що ці удари стали причиною смерті людей.

Вчені провели ізотопний аналіз зубів і кісток шести загиблих. Виявилося, що п’ятеро з шести були не місцевими. Аналіз показав, що раціон цих людей відрізнялася від раціону місцевих жителів. Не виключено, що в цьому та інших сусідніх регіонах практикували канібалізм, кажуть дослідники.

Точна причина, по якій люди були вбиті, поки залишається загадкою. Швидше за все, місцеві жителі вважали їх чужинцями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button