Земля

Ісландський вулкан ось-ось може почати виверження вперше за 300 років

Ісландські сейсмологи побоюються виверження найбільшого вулкана на острові Ерайвайекюдль, розташованого на південно-східному узбережжі країни в 320 кілометрах від Рейк’явіка. За останній тиждень в околицях вулкана відбулося близько 160 дрібних землетрусів.

Попередній раз виверження Ерайвайекюдля було зафіксовано в 1727-1728 роках. Відомо про ще більш старе виверження, в 1362 році. Тоді вулкан викинув стільки попелу, що прилеглі райони виявилися непридатні для проживання протягом наступних сорока років.

Вулкан частково покритий найбільшим в Європі льодовиком Ватнайекюдль, що робить наслідки його виверження ще більш непередбачуваними, пише Sun.

Всього на території Ісландії знаходяться 32 вулкана, виверження деяких з них мали наслідки не тільки для острова, але і в глобальному масштабі.

Так, після виверження вулкана Локі в 1783 році хмари попелу досягли континентальної Європи, викликавши неврожай і загибель десятків тисяч людей.

А в 2010 році в результаті виверження вулкана Ейяфъятлокудль небо над Європою було протягом кількох днів закрито для польотів з побоювань, що вулканічний попіл може пошкодити двигуни літаків. У загальній складності тоді скасували близько 100 тисяч авіарейсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button