Земля

У Парагваї відкрили новий вид змій, що відрізняється рідкісною красою (фото)

Новий вид неотруйних змій виявили в Парагваї: він мешкає на невеликій території і вже знаходиться на межі повного зникнення. Немов би бажаючи “заклясти долю”, вчені назвали змію на честь двох дітей, щоб нагадати й самим собі, і всьому світу, що зусилля по збереженню дикої природи Парагваю покликані дати нащадкам можливість жити в кращому світі.

Ця змія веде напівпідземний спосіб життя, і зустріти її на поверхні майже неможливо / © 10.3897 / zse.98.61064

В умовах триваючого скорочення видового різноманіття, спровокованого людською діяльністю, з’являється все більше новин у зв’язку зі зникненням чергового виду живих організмів. Саме тому рідкісні звістки про відкриття нових видів несуть в собі надію на краще майбутнє. І парагвайські вчені, які повідомили світу про існування ще одного виду змій рідкісної краси, втілили свої надії у видовому назві рептилії.

Вони назвали її Phalotris shawnella, на честь двох дітей – Шона Аріеля Сміта Фернандеса і Елли Бетані Аткінсон. Ці діти, що народилися в тому ж, 2008 році, коли з’явився фонд Para La Tierra, надихнули його засновників на початок роботи по збереженню дикої природи Парагваю в усій її споконвічній пишноті.

Відкрито новий вид змій був випадково: один з співавторів дослідження копав яму на ранчо в 2014 році, коли натрапив на особину Phalotris, не схожу на одноплемінниць. Інші види цього роду, теж ведуть напівпідземний спосіб життя, відрізняються забарвленням – однотонним або розкресленим вузькими темними смугами, — тоді як на тулуб Phalotris shawnella чорні і червоні смуги різної ширини постійно чергуються. Крім цього дізнатися “новачка” можна по жовтуватою смужці на шиї і червонуватому забарвленню голови.

Голова особини нового виду: оскільки змія багато часу проводить під землею, у неї характерна конічна форма голови / © 10.3897/zse.98.61064

На сьогодні відомі тільки три особини нового виду, всі вони були виявлені у двох точках на території департаменту Сан-Педро на сході Парагваю: мабуть, Phalotris shawnella воліє для життя піщані грунти.

Настільки мале число знайдених особин спонукало авторів розглядати новий вид як “вимираючий” (endangered) відповідно до категорій охоронних статусів Міжнародного союзу охорони природи. Значить, при відсутності заходів щодо його захисту новий вид може зникнути в найближчому майбутньому.

Зараз Phalotris shawnella можна знайти тільки в Лагуни-Бланка – особливій туристичній та економічній зоні Парагваю, оголошеної вкрай важливим районом для збереження різноманіття амфібій і рептилій. За словами авторів дослідження, їх знахідка ще раз доводить надзвичайну важливість захисту природи Лагуни-Бланка, яку на п’ять років проголосили природним заповідником, адже фактично вона ніяк не захищається. Можливо, відкриття нового виду підштовхне уряд та інші природоохоронні організації до висунення проектів зі збереження місцевої екосистеми.

Дослідження опубліковано в журналі Zoosystematics and Evolution.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button