Фото

У Новій Зеландії знайдені сліди стародавньої гігантського птаха без крил

Планета Земля схожа на величезну кулю з безліччю таємниць і сюрпризів, адже складно уявити, скільки ще древніх споруд і останків тварин належить відкрити вченим. Деякі знахідки відбуваються навіть звичайними людьми — нещодавно житель Нової Зеландії прогулювався зі своїми собаками вздовж річки Кібурн, і помітив на її дні величезні сліди якогось птаха. Чоловік одразу зв’язався з музеєм Отаго, співробітники якого акуратно витягли зліпки на поверхню і розповіли про древнього птаха, якому вони належать.

Для початку, слід розповісти про сам методі отримання відбитків ніг величезної птиці. Вони знаходилися на деякій глибині, тому прибулим дослідникам довелося пірнати під воду з дихальною трубкою і ластами. Оглянувши їх, співробітники музею оточили річку і висушили потрібну область щоб витягти частину дна на поверхню, не пошкодивши структуру відбитка.

В Новой Зеландии найдены следы древней гигантской птицы без крыльев

«Я пірнув у воду і подивився на відбитки — вони були просто приголомшливими. Вони набагато краще, ніж на фотографіях, і це супер особлива знахідка,» — поділився співробітник музею Кейн Флері.

Експерти швидко розпізнали сліди — вони належать одній з особин птахи моа, яка жила в Новій Зеландії приблизно 1500 років тому. Висота деяких представників цього виду досягала 3,6 метра, а вага доходила до 250 кілограмів. Вони харчувалися рослинністю, і вважалися великою здобиччю для аборигенів маорі, які їх і знищили. Вважається, що з-за великої кількості людей і тварин, птахи були приречені на вимирання.

В Новой Зеландии найдены следы древней гигантской птицы без крыльев

Представники музею наголошують, що це перші сліди птахи моа, знайдені на Південному острові Нової Зеландії. На Північній частині сліди були виявлені і раніше — всього їх зареєстровано не менше десяти штук. Нові сліди були відправлені на зберігання в музей Отаго — скоро вони будуть виставлені напоказ.

Кнопка «Наверх»
Закрыть