Головна / Земля / У Новій Зеландії відбуваються «повільні землетруси, провісники потужного землетрусу

У Новій Зеландії відбуваються «повільні землетруси, провісники потужного землетрусу

Після потужного землетрусу магнітудою 7,8, який відбувся на Південному острові в Новій Зеландії, вчені фіксують «повільні землетруси, які відбуваються одночасно в декількох регіонах Нової Зеландії, що дуже незвично для даного типу підземних поштовхів.

7e6fccc1054a557f8d0c5859284c1bb3

Такого роду землетруси, зафіксовані на південно-заході Північного острова за підрахунками сейсмологів еквіваленті землетрусам з магнітудою 6,8, а на сході Північного острова магнітудою 7,2 за шкалою Ріхтера.

Повільні землетруси зазвичай нікого не вбивають, але служать людям небезпечним сигналом того, що скоро станеться потужний підземний катаклізм. Так було перед потужними землетрусами в Японії та Чілі, коли за кілька місяців до нищівного підземного удару, фіксувалися серії повільних землетрусів.

Чим відрізняються повільні від звичайних землетрусів — вся справа в швидкості, з якою відбуваються сейсмічні процеси. Те, що ми називаємо підземними поштовхами, триває секунди. Повільні землетруси — це ті ж рухи земної кори, що відрізняються тим, що тривають тижнями і місяцями, вивільняючи енергію поступово, і практично не завдаючи шкоди людям.

 
comments powered by HyperComments