Земля

Ісландія розробляє плани екстреної евакуації на випадок виверження вулкана

Вулкан Ерайфайокутль почав проявляти ознаки активності в Ісландії і влада терміново розробляє плани евакуації у випадку, якщо він вибухне. За словами вулканологів це буде одним з найбільших вивержень в історії країни.


Ерайфайокутль — покритий льодом вулкан в південно-східній частині Ісландії. Є найбільшим діючим вулканом на острові, на його північно-західному краю знаходиться найвища точка країни — пік Хваннадальсхнукюр. Географічно він належить до найбільшого ісландського льодовика Ватнайекюдль. Вулкан знаходиться в південно-західній частині, яка розташована на території національного парку Скафтафедль.

В історії зафіксовано два виверження вулкана Ерайфайокутль. У 1362 році вибухове виверження вулкана викинуло величезні обсяги тефри. Район Litla-H?ra? був знищений повенями і засипаний попелом, після чого перебував у запустінні більше 40 років. Друге виверження тривало з серпня 1727 по травень 1728 року і було не таким сильним. Викликані повені послужили причиною смерті трьох людей.

Ісландське метеорологічне управління і Агентство цивільного захисту, вивчивши супутникові знімки вулкана, виявили, що лід у жерлі вулкана провалився і з’явилися геотермальні джерела. Запах сірки поширився на багато кілометрів навколо вулкана. Все це може говорити про те, що вулкан готується до виверження.

Кнопка «Наверх»