Земля

З’ясувалося, коли з’явився природний відбір

Форма природного відбору, можливо, вплинула на амінокислоти в первинному бульйоні задовго до того, як життя виникло на Землі.

Те, як життя виникло з неживої матерії — найбільша загадка науки. Згідно з новим дослідженням, природний відбір, можливо, зіграв свою роль у цьому процесі; ще до того, як саме життя з’явилося на Землі. Відтворивши первинний бульйон, вчені визначили, як коктейль з конкретних амінокислот «інформував» генетичний код кожної форми життя на планеті.

Первинний бульйон – термін, введений радянським біологом Олександром Івановичем Опаріним. У 1924 році він висунув теорію про виникнення життя на Землі через перетворення, в ході поступової хімічної еволюції молекул, що містять вуглець, в первинний бульйон.

Хоча в природі існують сотні різних амінокислот, основний набір 20 з них можна знайти в кожному живому організмі. Вчені з Університету Джонса Хопкінса і Університету Чарльза хотіли з’ясувати, що в них такого особливого. Вони відтворили умови ранньої Землі в лабораторії, включаючи суміш амінокислот, які були дуже поширені до появи життя.

У своїх експериментах вчені спостерігали своєрідний природний процес відбору, навіть за відсутності життя. Стародавні органічні сполуки, як правило, інтегрували у свою біохімію амінокислоти, які найкраще підходять для складання білків у відповідні форми. Це дало їм більше шансів на виживання.

“Згортання білка дозволило нам спостерігати еволюцію ще до того, як на планеті з’явилося життя», — розповів Стівен Фрід, співавтор дослідження.

Згідно із заявою авторів дослідження, цей процес може пояснити таємничий перехід між неживою матерією і живими організмами завдяки «особливим» амінокислотам.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button