Технології

З’явився «ультразвук на пластирі»: натільний пристрій знімає показники навіть в русі

Бездротовий ультразвуковий пристрій на пластирі безперервно контролює стан глибоких тканин.

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробили бездротову ультразвукову систему на пластирі, яка безперервно контролює життєво важливі показники в режимі реального часу, навіть під час руху.

Ультразвук використовує високочастотні звукові хвилі для формування зображення внутрішніх структур тіла, таких як органи черевної порожнини, м’язи і сухожилля, серце і кровоносні судини. У порівнянні з іншими методами медичної візуалізації, такими як магнітно-резонансна томографія (МРТ) і комп’ютерна томографія (КТ), він безпечніше, дешевше і універсальніше.

Появился «ультразвук на пластыре»: носимое устройство снимает показатели даже в движении

Фото: Муян Лін / Інженерна школа Джейкобса Каліфорнійського університету в Сан-Дієго

Однак існують обмеження, які роблять УЗД непрактичним. Датчики, які використовуються для отримання зображень, часто бувають громіздкими і підключаються до великих пристроїв. Їх потрібно розміщувати вручну і приводити в правильне положення, що вимагає нерухомості людини. Для інтерпретації ультразвукових зображень потрібні фахівці-медики. Однак бездротова система на пластирі змінить ситуацію.

Повністю інтегрована натільна ультразвукова система, розроблена інженерами Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, призначена для моніторингу глибоких тканин без використання громіздких пристроїв.

Фото: Муян Лін / Інженерна школа Джейкобса Каліфорнійського університету в Сан-Дієго

«Цей проект дає комплексне рішення для натільної ультразвукової технології — не тільки натільний датчик, але і керуюча електроніка виконані в натільних форм-факторах. Ми створили по-справжньому натільний пристрій, який може вимірювати показники життєдіяльності глибоких тканин без проводів», — пояснює Муян Лін, співавтор дослідження.

Ультразвукова система на патчі (ultrasound-system-on-a-patch, USoP) — це просунута версія попереднього ультразвукового датчика, який вимагав кабелів для живлення і для забезпечення передачі даних. Новий USoP оснащений мініатюрною гнучкою схемою управління, яка взаємодіє з масивом ультразвукових перетворювачів, який збирає і передає дані бездротовою мережею в додаток для смартфона. Схема живеться від промислової літій-полімерної батареї.

Тестуючи пристрій, інженери з’ясували, що воно може безперервно вимірювати тканини на глибині 164 мм в до 12 годин поспіль. Воно може контролювати такі важливі параметри, як артеріальний тиск, частота серцевих скорочень і серцеві викиди.

Також USoP оснащений алгоритмом машинного навчання. Пристрій можна навчити на одній людині і передати іншій з мінімальною потребою в перенавчанні. Інженери кажуть, що USoP, наскільки їм відомо, — це перший натільний пристрій такого роду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button