Земля

У Південно-Східній Азії виявили штам малярії, стійкий до сучасних лікарських препаратів

Штами малярії, стійкі до традиційних на сьогодні лікарських препаратів, поки залишаються ізольованими. За даними ВООЗ, загрозу вдалося локалізувати в Камбоджі і центральній Африці.

Всесвітня організація охорони здоров’я починаючи з 2008 року збирає інформацію про штами малярії, які не реагують на лікування препаратом “артемізин”. Вперше подібні випадки були зафіксовані в Камбоджі, потім ізольовані спалахи спостерігалися в Лаосі, у В’єтнамі, Бірмі, а також в Таїланді. Але у ВООЗ підкреслюють, що поки даний штам малярії за межі регіону не поширився.

Також ударними темпами малярія мутує в центральній Африці, де проблема малярії завжди носила більш ніж гострий характер. Але Міжнародний концорциум медиків спільно з ВООЗ розробив інструментарій, що дозволяє відстежувати подібні мутації практично в режимі реального часу. Що і дозволяє заявляти про успішне стримування поширення штамів малярії, що чинять опір сучасним протималярійним засобам.

У ВООЗ запевняють, що фахівці організації тепер будуть на крок попереду розвиваючої хвороби. І встигнуть розробити лікарські препарати, здатні ефективно впливати на нові штами.

Тим не менше, проблема малярії в світі залишається однією з найбільш актуальних. Підрахунки ВООЗ свідчать про 438 тисяч летальних випадків за підсумками минулого року. А заразилися хворобою за цей же період 214 мільйонів чоловік.

При цьому у відсотковому співвідношенні статистика виглядає наступним чином: 72% випадків зараження малярією припадають на Африку, 19% – Азія, 8% – Латинська Америка і один відсоток – Океанія.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button