Земля

Вчені: Риби можуть переміщатися по суші

Вчені з Університету Нового Південного Уельсу провели унікальне і велике дослідження щодо можливості риб переміщатися по суші. Виявилося, що кілька десятків представників морського і океанічного світу розвинули здатність рухатися поза води незалежно один від одного.

Наукова стаття опублікована в журналі Evolution. В якості основи вчені взяли існуючі роботи і базу даних досліджень риб, які можуть переміщатися по суші. Основною масою виявилися американські вивчення представників вугрів, які переповзають в інші водойми, і бичок-буйвол, який залишає місце свого проживання через зменшення кількості кисню у воді.

Підсумком наукового дослідження стало твердження – у понад 30 видах риб є як мінімум один представник, здатний переміщатися по суші через певні умови або зміни зовнішнього середовища. Через різні місця, в яких живуть риби, було встановлено, що такої особливості представники водних хребетних тварин навчилися не один у одного, а самостійно. Але є деякі винятки в тих, хто мав спільного предка.

Такі риби мешкають тільки в зонах, схильних до частих припливів і відпливів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button