Фото

У Північній Америці знайшли величезний алмаз

Ученим досі до кінця невідомо, як утворюються одні з найдорожчих мінералів на землі — алмази. Відомо, що найбільші з них утворюються на глибині 150-200 км і зберігають у собі таємниці складу Землі. Найчастіше великі мінерали виявляються в Південній Африці, але канадська гірничодобувна компанія Dominion Diamond Mines оголосила про знахідку великого алмазу в Північній Америці. Це абсолютний рекорд для даного регіону.

Жовтий алмаз вагою 552 карати був здобутий на алмазному руднику Діавік, розташованому в 200 км на південь від північного полярного кола. Абразивна поверхня мінералу розміром з куряче яйце говорить про те, що до появи на поверхні він пройшов довгий і складний шлях.

«Колір і текстура є унікальними доказами того, який складний шлях проходять природні алмази від моменту формування до виявлення шахтарями» — сказав голова Dominion Diamond Mines Кайл Вашингтон.

Вартість виявленого алмазу поки не оцінена. Після оголошення цінності він буде поділений на кілька частин і ретельно відполірований. Швидше за все, з них виготовлять прикраси, які і будуть виставлені на продаж. Їх вартість неодмінно складе кілька мільйонів доларів — як ніяк, це сьомий за величиною мінерал, виявлений у поточному столітті.

Другим за величиною алмазом Північної Америки є Diavik Foxfire вагою 187,7 карата. Він був виявлений в 2015 році, а роком пізніше виставлений в Смітсонівському інституті поруч зі знаменитим Алмазом Хоупа.

Найбільші алмази, як і говорилося вище, виявляються на півдні Африки. У 2015 році фірма Lucara Diamonds виявила 1111-каратний камінь. Більше нього є тільки знайдений в 1905 році камінь «Куллінан», з уламків якого були виготовлені прикраси для королівської сім’ї Великобританії.

Кнопка «Наверх»