Фото

Навіщо в ілюмінаторах літаків необхідний маленький отвір

Якщо ви хоча б раз користувалися послугами пасажирських авіаперевезень, то могли звернути увагу на незрозумілий отвір в ілюмінаторі. Можна навіть подумати, що це наскрізний отвір. Спробуємо розібратися.


Незважаючи на простий зовнішній вигляд, «вікна» літака є досить складними за своєю конструкцією. Якщо спростити для загального розуміння, то перед нами принцип звичайного склопакета, тільки замість скла використовується високоміцний прозорий пластик. Зовнішня частина «склопакета» виготовляється з акрилового пластику високої міцності, так як навантаження на нього йдуть колосальні.


Що стосується внутрішньої частини, то там пластик не настільки міцний. Його основні функції – шумо – і теплоізоляція. Тобто, просто для створення додаткової повітряної «подушки». Так як часто внутрішнє скло виготовлене з оргскла, є шанс виникнення значного перепаду тиску між камерами «склопакета» і салоном. Такі навантаження не витримає жодне оргскло. Саме для цього і роблять крихітний отвір, що регулює тиск. Він дозволяє виштовхнути зайве повітря з камери, або, навпаки, додати по необхідності.


Натхнення: re-actor.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button