Земля

У Польщі знайшли скарб за допомогою старої карти

Німецька сім’я знайшла у польському місті Любомеж (Нижня Сілезія) скарб по карті, намальованої їх дідусем в 1952 році.

f5ed1594603e7412f3865e40519d4621
Двоє молодих німців приїхали за скарбом з Гамбурга. Сайт міської мерії повідомляє, що їхній дід деякий час жив у Любомежі і там працював садівником, а перед тим, як залишити місто, зарив цінності.

Чоловіки звернулися до однієї з місцевих жительок з проханням позичити лопату. Їй це здалося підозрілим, і вона викликала поліцію. Правоохоронці заборонили проводити роботи до отримання дозволу від профільного відомства, а коли папір був виданий, супроводжували розкопки.

У місці, позначеному на карті, були знайдені два тріснутих глечика, в яких лежали годинник, прикраси, монети XIX століття і портсигар 1935 року.

Це не перший випадок, коли в місті знаходять скарби. У 1972 році діти, що гралися біля старої церкви відкопали чашу з золотими монетами різних європейських країн. У 2008 році під час ремонту адміністративної будівлі робітники виявили схованку з документами XIX століття, найбільш ранні з яких датувалися 1802 роком, а найпізніші — 1874-м.

Любомеж (також називався Лібенталь і Мілосна) — місто в Нижній Сілезії. У різні роки був частиною Польщі, Чехії, Німеччини, за підсумками Другої світової війни знову був переданий Польщі. Населення складає близько двох тисяч осіб.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button