Земля

Австралійці залишили без їжі білих акул

Популяція легендарної білої акули біля берегів ПАР, що досягала 300-500 особин, останнім часом значно скоротилася. Причиною, можливо, стали апетити австралійців. Про це пише журнал «Форбс».

Однією з ймовірних причин зникнення білих акул з цього ареалу вважається те, що їх звідти прогнали касатки. А саме, дві конкретні особи за прізвиськами «Порт» і «Правий борт», добре знайомі місцевим дослідникам підводного світу. Але ця версія не є головною. Оператор по зануренню в клітці до білих акул і фотограф Кріс Фаллоус, а також південноафриканський вчений, фахівець з акул Енріко Дженнарі вважають, що головними винуватцями депопуляції став рибальський промисел.

З’ясувалося, що винна у всьому риболовецька компанія Demersal Shark Longline, що займається промислом невеликих акул — куницевих і супових, які надалі надходять на австралійський ринок. Який здавалося б тут зв’язок з білою акулою? Так от, саме ці невеликі акули є головним джерелом живлення білих акул, а точніше становлять 60% їхнього раціону. Самі ж австралійці, часто і не уявляють, що вони їдять їжу південноафриканських білих акул. Енріко Дженнарі саме тому відзначає, що якщо цей промисел не зупинити, то через десять років унікальне біорізноманіття біля берегів ПАР буде повністю знищено.

Ловля білої акули законодавчо заборонена в ПАР з 1991 року. А сама ця тварина є одним із символів країни, що приваблює безліч туристів — любителів занурень в клітинах до акул. Всього ж у світі налічується близько 3500 особин білої акули, яка, на жаль, перебуває на грані зникнення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments