Авто

У Шотландії запустили перші в світі двоповерхові автобуси на водні

У Шотландії запустили перші в світі пасажирські автобуси, які працюють на водні. Влада Лондона також планує впровадити ці моделі транспорту.

Влада міста Абердин в Шотландії представила перші в світі двоповерхові автобуси, що працюють тільки на водні. Вони вже стали частиною громадського транспорту міста, ця реформа – перший крок проєкту по досягненню нульових викидів, спрямованого на боротьбу з забрудненням повітря.

Автобуси знаходяться на завершальній стадії тестування, але городяни вже можуть користуватися ними. Вони протягом декількох тижнів будуть пересуватися по місту, щоб водії могли звикнути до водіння нового виду транспорту. Цей проєкт здійснюється під керівництвом Абердинської міської ради, метою якого є постійне поліпшення економічних і екологічних аспектів міста завдяки впровадженню чистого транспорту.

Лондон також планує впровадити ці ж моделі автобусів, але поки вони не працюють на вулицях міста. Влада також розглядають схожий проєкт Arcola Energy і Optare Group, в рамках якого до 2021 року інженери розроблять двоповерхові автобуси на водневому паливі.

Однак абердинський проєкт став першим в світі, який влада вже запустила. «Ми дуже пишаємося тим, що привезли в Абердин перші в світі двоповерхові автобуси з водневим приводом, оскільки це показує, що місто продовжує залишатися в авангарді розвитку зелених технологій», – заявив Дженні Лаінг, співзасновник Абердинської міської ради.

Ці автобуси виробила компанія Wrightbus. Проєкт вартістю 10,8 млн доларів фінансується Абердинською міською радою, урядом Шотландії і Європейським Союзом. Кожен автобус коштує 652 тис. доларів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button