Авто

Скоро половину ціни авто буде становити електроніка

Сьогодні на електроніку тепер припадає 40% вартості автомобіля, підрахували в компанії Deloitte. При цьому в 2000 році машини лише на 18% складалися з електронних компонентів.

Darren Halstead / Unsplash

Кількість електронних компонентів в автомобілях постійно збільшується. Це робиться не лише з-за вимог безпеки, але і для того, що б автомобілі були більш комфортними.

Фахівці компанії Deloitte, що надає послуги в галузі аудиту, управлінського і фінансового консультування і так далі, порахували, що лише 16 років тому подушками безпеки оснащувалися тільки 25% машин, а у 80% автомобілів не було ні антиблокувальних систем гальм, ні систем курсової стійкості, ні подушок безпеки, крім фронтальних, ні парктроніків і, тим більше, систем активної безпеки, датчиків і радарів. Сьогодні ж подібні системи встановлюються на більшість автомобілів.

Природно, нововведення збільшують вартість нових машин, 40% якого нині припадає на електроніку. Згідно з прогнозом компанії, через 10 років частка електроніки збільшиться до 45%.

Щоб не бути голослівними, аналітики Deloitte призвели такі цифри: у 2013 році в автомобіль тільки напівпровідників встановлювалося в середньому на суму 312 доларів США. Сьогодні сума збільшилася до 400 доларів США  і до 2022 році зросте до 600 доларів США.

Не дивно, що витрати на виробництво автомобілів зростають, оскільки вони тепер оснащуються передовими системами безпеки, декількома дисплеями і технологіями автономного водіння того чи іншого класу. Автовиробники можуть досягти вищих рівнів автоматизації, а значить витрати на електроніку продовжать рости.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button