Фото

У Швеції з’явилося найбільше судно, яке працює на енергії вітру

У Швеції представили проєкт лайнера Oceanbird — це найбільший морський транспортний засіб, який практично не викидає вуглець і інші шкідливі речовини. Двигуни в ньому використовуються тільки для надзвичайних ситуацій.

Wallenius Marine

Трансатлантичний лайнер Oceanbird проєктується шведським суднобудівником Wallenius Marine, компанію також профінансує уряд і кілька науково-дослідних центрів. Судно може вмістити 7 тис. автомобілів. Транспортний засіб, довжиною 200 м., буде виглядати зовсім інакше, ніж інші морські судна. У його корпус впровадили п’ять «вітрил-крил», висота кожного з них — 80 м. Вони можуть повертатися на 360 градусів, не торкаючись один одного, вітрила можна прибрати, щоб пройти під мостом або для того, щоб перечекати погану погоду.

Телескопічні «вітрила з крилами» Oceanbird будуть найвищими в історії. Wallenius Marine

Вітрила, які будуть виготовлені зі сталі й композитних матеріалів, зробили такими великими, щоб генерувати достатню потужність для судна, вагою 35 тис. тонн (при повному навантаженні). Для того, щоб врахувати атмосферні умови та створити корпус, дослідники встановили кілька датчиків на висоті 200 м. Над рівнем моря. «Вся ця інформація допомогла нам розробити ефективну систему крила і корпуси, здатну максимально використовувати енергію вітру», — відзначають дослідники.

Влада багатьох країн вимагають скорочення викидів парникових газів у судноплавної галузі. За даними Міжнародної морської організації (ІМО), органу ООН, що регулює світове судноплавство, в 2018 році на частку судноплавства доводилося 2,89% світового обсягу викидів парникових газів, викликаних діяльністю людини. У тому ж році IMO ввела обов’язкове 50% -ве скорочення загального річного обсягу викидів парникових газів до 2050 року.

Wallenius Marine

Нове судно спроєктовано так, що воно буде навіть перевершувати ці цифри — воно буде викидати на 90% менше вуглецю, ніж будь-яке інше морське транспортне судно. Однак поки вчені не можуть повністю позбутися від шкідливих викидів — в транспортному засобі працюють двигуни, які потрібні для маневрування в портах і під час надзвичайних ситуацій.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»