Екологія

Стартап Notpla робить їстівний «пластик»

«Пластикове» пакування з морських водоростей розкладається набагато швидше, ніж будь-яка інша альтернатива

Лондонський стартап під назвою Notpla створив схоже на пластик пакування, яке розкладається протягом чотирьох-шести тижнів. Цю упаковку навіть можна з’їсти.

Notpla

Біорозкладаний «пластик» складається з морських водоростей, вирощуваних на півночі Франції. Водорості сушать і подрібнюють в порошок, а потім створюють з нього в’язку, густу рідину. При висиханні ця рідина перетворюється в пластичну речовину. «Ми змусимо упаковку зникнути» – твердить слоган на сайті Notpla.

У 2015 році компанія роздавала їстівні упаковки з питною водою на Лондонському марафоні. У жовтні 2019 року Notpla створила біологічно руйнуюче пакування для виробника віскі Glenlivet.

Пізніше у 2020 році компанія планує запустити ще одну лінійку одноразових харчових контейнерів, в яких немає синтетичних хімікатів, на додаток до водонепроникної і жиронепроникної підкладки.

Їх коробка для їжі буде повністю розкладатися за три-шість тижнів. Звичайний паперовий контейнер розкладається приблизно три місяці, а коробка, облицьована пластиком, може залишатися в землі сотні років.

Компанія, крім роботи над екологічними упаковками для напоїв і їжі, створює біологічно нейтральний одяг і компоненти для збірки меблів.

Claire Price for Business Insider Today

За даними Plastic Oceans, щорічно виробляється більше 300 мільйонів тонн пластику, 50 відсотків з яких призначені для одноразового використання. Вісім мільйонів тонн скидається в океан.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments