Головна / Фото / Астрономи отримали нові фотографії «обличчя бога»

Астрономи отримали нові фотографії «обличчя бога»

Телескоп VLT допоміг вченим отримати більш детальні фотографії галактики NGC 1316, яку часто називають «обличчям бога», і незліченної безлічі її сусідів, повідомляє Європейська південна обсерваторія.

За сучасними уявленнями, зіткнення галактик — цілком буденне явище. Як правило, вони призводять або до злиття галактик, або до руйнування менш великого учасника зіткнення.

У будь-якому разі подібні катаклізми зазвичай ведуть до спалахів зореутворення і глобальних перебудов всередині галактик. Вивчення наслідків цих процесів може підказати вченим, чому частина галактик швидко загасає після таких зіткнень.

Астрономы получили новые фотографии "лица бога"
Галактика NGC 1316 в сузір’ї Печі — характерний приклад «космічного ДТП», на користь чого свідчить її лінзоподібна форма і практично повна відсутність кульових скупчень на околицях. Традиційно вважалося, що вона пережила тільки одне зіткнення з іншою «зоряною сім’єю», яке відбулося приблизно три мільярди років тому, однак нещодавно вчені з’ясували, що вона поглинула цілу «гірлянду» невеликих галактик.

Ці зіткнення, як показали недавні знімки, отримані космічним телескопом «Хаббл», розтягнули і перемішали хмари газу всередині NGC 1316, що призвело до народження безлічі зірок, чиє випромінювання особливим чином підсвітило скупчення газу і пилу, зробивши їх схожими на туманні зображення Бога з картин художників Відродження.

Астрономи, які працюють в Європейській південній обсерваторії, отримали рекордно великі і детальні знімки «обличчя бога» і сусідніх з ним галактик за допомогою телескопа VLT, встановленого в гірській обсерваторії Ла-Сілья в Чилі.

На фотографії, крім самої NGC 1316, можна побачити її найближчу сусідку, спіральну галактику NGC 1317, яка дивиться на нас майже плазом, а також сотні інших «зоряних мегаполісів» всередині гігантського скупчення галактик у сузір’ї Печі.

Ця величезна фотографія приблизно в 2,3 мільярда пікселів, як сподіваються вчені, допоможе зрозуміти, як взаємодіють між собою члени гігантської галактичної сім’ї і які зіткнення можуть очікувати NGC 1316 та її сусідів у найближчому майбутньому.