Земля

У Швеції зафіксовані випадки незвичайної для людини інфекції

Прийшло літо, а з ним і кліщі. А кліщі принесли з собою хвороби. Лікарі застерігають, що в Швеції зафіксовані випадки незвичайної для людини інфекції.

«Це захворювання називають бабезіозом або піроплазмозом», — повідомляє дослідниця Анна Омазич (Anna Omazic).

Більшість з нас чули про бореліоз і енцефаліті — це найпоширеніші захворювання, що переносяться кліщами. А от найпростішого паразита бабезію мало хто знає.

Бабезії часто виявляються в крові худоби і диких тварин на півдні Швеції. Але нещодавно п’ятеро лікарів в газеті L?kartidningen опублікували статтю, в якій застерегли, що це захворювання вражає і людей, причому навіть частіше, ніж вважалося раніше.

Лікарі зробили це відкриття у результаті недавнього дослідження, яке показало, що в Сконе (область на півдні Швеції — прим. ред.) у багатьох хворих бореліоз в крові є також антитіла до бабезії.

Серед симптомів захворювання — втома, температура або м’язові болі, але в особливо важких випадках у небезпеці виявляється і життя людини, оскільки порушується робота важливих органів, наприклад, селезінки.

Захворювання переносять звичайні кліщі, але також воно може передаватися і через переливання крові. У США його знають дуже добре, тому донорів крові завжди перевіряють на наявність бабезії. У Швеції ж ця практика не в ходу.

«Бабезіоз — звичайне, але дуже серйозне захворювання шведської худоби. У Швеції його часто називають „літньою хворобою” (sommarsjuka), — розповіла дослідниця Шведського ветеринарного інституту Ганна Омазич. — Хвороба починається з високої температури, апатії, крові в сечі, а іноді ще й рідкого випорожнення чорного кольору. Якщо тварину не лікувати, дуже ймовірно, що вона загине».

Наскільки цей паразит поширений за межами Сконе, поки не ясно.

«В минулому і в цьому році ми збирали кліщів на північ від річки Далельвен, щоб повірити, які вони переносять інфекції. Результати аналізів отримаємо тільки восени. Кліщі переміщаються, але ми точно не знаємо, чи впливає це на ареал поширення хвороб, хоча це і дуже ймовірно», — говорить Ганна Омазич.
«Їм подобається наше шведське літо — спекотне і вологе. В цьому році кліщів, ймовірно, більше, ніж минулого літа, коли було напрочуд жарко і сухо», — додає вона.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button