Екологія

У Сибіру і на Алясці назріває кліматична катастрофа

Вчені повідомили про загрозу утворення термокарстових озер у Сибіру і на Алясці.

Дослідження виявило, що в Сибіру все частіше з’являються термокарстові озера. Подібний процес виникає у випадку, коли спостерігається танення великої кількості підземного льоду. Це провокує просідання земної поверхні. Проте куди більш істотні наслідки такого явища пов’язані з його впливом на танення вічної мерзлоти.

«Коли термокарстові озера формуються, вони істотно прискорюють танення вічної мерзлоти», — зазначила Кейт Уолтер Ентоні з Університету Аляски.

Подібні процеси загрожують викидами двоокису вуглецю і метану, що міститься в льодах та посилює процеси глобального потепління.

Видання зазначає, що тільки в минулому році в Сибіру було виявлено близько двохсот місць, які за зовнішніми ознаками схожі з термокарстовими озерами.

«Через кілька десятиліть зростання термокарстових озер призведе до того, що вуглецю буде виділятися більше, ніж озеро зможе утримати у разі замерзання», — заявив один з авторів дослідження Гуїдо Гроссе з Інституту Альфрреда Вегенера.

Видання зазначає, що на сьогоднішній день вічна мерзлота покриває 24 відсотки поверхні суходолу в Північній півкулі. На деяких ділянках в Арктиці її глибина становить до 80 метрів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть