Наука

Вчені: Генетична помилка зробила мозок людей великим і вразливим

Вчені з Інституту біотехнології Фландрії в Бельгії вважають, що генетична помилка зробила мозок людей великим і вразливим. Матеріали дослідження з’явилися в тематичному виданні.

Ученые: Генетическая ошибка сделала мозг людей большим и уязвимым

Однією з основних особливостей, що відрізняють людей від інших приматів, є розмір мозку, який швидко еволюціонував приблизно від двох до трьох мільйонів років тому. Процес активно відбувався в групі африканських австралопітеків.

Вчений П’єр Вандерхаеген вирішив розгадати, як мозок зміг вирости в три рази, тому почав шукати гени, яких немає у мавп. Його групі вдалося виявити 35 гомінід-присутніх тільки у мавп і людей генів. Із загального числа генів експерти виділили сімейство NOTCH, що відповідає за відправку повідомлень між клітинами. Аналіз показав, що три ділянки NOTCH 2NL були створені шляхом копіювання і помилково вставлені у вихідний ген NOTCH. Дефект привів до утворення нових білків, які контролюють швидкість росту стовбурових клітин головного мозку. Ймовірно, цей процес сприяв розмноженню нейронів і розростання мозку.

«Пацієнти, у яких є успадковані делеції в цій області, як правило, схильні до ризику розвитку шизофренії, тоді як люди з дублюванням більш схильні до ризику розлади аутистичного спектру», – розповів учений.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button