ВсесвітНаука

У сонячних структурах знайшли «пір’я», що пояснюють походження вітрів на зірці

У сонячних шлейфах знайшли дрібні нитки, які назвали «пір’ям», вони, вважають вчені, допоможуть зрозуміти причини походження сонячного вітру.

Вчені об’єднали дані НАСА і сучасні технології обробки зображень, щоб вивчити сонячні структури, які створюють зіркові вітри.

Магнітний вплив Сонця поширюється на мільярди кілометрів, далеко за орбіту Плутона і планет, воно і визначає рух зоряного вітру. Цей постійний потік сонячного матеріалу переносить магнітне поле Сонця в космос, де воно формує навколишнє середовище навколо Землі та інших об’єктів.

Зміни в сонячному вітрі можуть створювати ефекти космічної погоди, які впливають не тільки на планети, а й на людей і місії, які зараз подорожують по всій Сонячній системі. Нова робота передбачає, що відносно невеликі, раніше не досліджені особливості поблизу поверхні Сонця можуть відігравати вирішальну роль в характері сонячного вітру.

Зокрема мова йде про «пір’я», з яких складаються сонячні шлейфи.

“Це показує важливість дрібномасштабних структур і процесів, які відбуваються на Сонці“, – говорить Вадим Урицький, вчений з Католицького університету Америки і Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА

Сонячний вітер залежить від нестабільних магнітних полів: поверхня Сонця покрита петлями і комбінаціями з магнітного поля.

Використовуючи системи спостереження з високою роздільною здатністю, група дослідників виявила, що плюми (носії сонячного матеріалу, які впливають на вітер) насправді складаються з набагато менших ниток матеріалу, які вони називають плюмелями. У той час як весь шлейф тягнеться приблизно на 112, 6 тис. км. на зображеннях SDO, ширина кожної нитки плюмеля становить всього кілька тисяч кілометрів в ширину: від 3 700 км до 7 200 км.

У сонячних структурах знайшли «пір'я», що пояснюють походження вітрів на зірці
Це говорить про те, що плюмелі – це не особливості структури Сонця, а скоріше будівельні блоки, з яких зроблені плюми.

Також вчені виявили, що «пір’я» рухаються індивідуально, кожне само по собі. Вчені вважають, що їх індивідуальна поведінка може бути основним фактором, що стоїть за змінами в сонячному вітрі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments