Наука

Розроблена камера з частотою 10 трильйонів кадрів в секунду

Інженери з Канади і США розробили камеру, яка знімає з частотою близько 10-ти трильйонів кадрів в секунду. Вона може фіксувати пересування лазерних імпульсів.

Разработана камера с частотой 10 триллионов кадров в секунду

Цей прилад на даний момент вважається найшвидшим у світі серед аналогів. Для його розробки вчені об’єднали стисле зчитування і щілинну камеру способом стисненого надшвидкісного фотографування. Це і дозволило фізикам фіксувати за допомогою приладу процеси, частота яких досягає 10-ти трильйонів кадрів за секунду. З практичної точки зору записані «кінострічки» тривають 350 кадрів, або ж близько 10-ти пікосекунд. Що стосується розмірів, кожен кадр становить 450×150 пікс. «Фільмів» з більшою тривалістю поки фахівці зняти не змогли, оскільки не знайшли відповідне сховище, яке було б здатне настільки швидко записувати значний обсяг даних.

Для прикладу заокеанські розробники записали проходження лазерного імпульсу з 800-нанометровою хвилею і 50-фемтосекундною тривалістю через 2-міліметрову платівку зі скла, в результаті чого він переломлювався на 2 пучка. У теорії світла потрібно близько 10-ти пікосекунд для проходження таких платівок. На практиці експертам вдалося отримати 9,6 пікосекунди і зробити відеозапис процесу.

Кнопка «Наверх»