Всесвіт

Зафіксовані перші спостереження геологічних процесів на Європі

Найбільша планета Сонячної системи — Юпітер — відома не тільки своїми колосальними розмірами, але і наявністю у нього чотирьох великих супутників, кожен з яких являє собою по-справжньому унікальне місце в нашій зоряній системі. Особливе місце серед галілейських супутників Юпітера займає Європа — невелике небесне тіло, повністю закуте в кригу. Цей крижаний світ вважається одним з найбільш гладких об’єктів серед усіх планет і їх супутників, що обертаються навколо Сонця, та наводить на думку про наявність на супутнику глобального океану, який ховається від радіації Юпітера під товстою кіркою льоду. У зв’язку з цим, вчені все частіше висловлюють гіпотези про те, чи можлива поява життя на настільки великій відстані від Сонця. Одним з останніх відкриттів на супутнику стало виявлення поверхневих шлейфів, які, мабуть, викидають воду в космос. Що дане відкриття може означати для науки і можна знайти життя у водяному парі Європи?

Чи є життя на Європі?

Дані, зібрані в ході різних космічних місій за останні кілька десятиліть показали, що наукове співтовариство все більше і більше надихається можливістю знаходження інопланетного життя на Європі. Так, зонд Галілео помітив наявність у супутника нерегулярного магнітного поля в кінці 90-х і початку 2000-х років, яке може виникати за наявності на супутнику текучої рідини під поверхнею. Як повідомляє портал newatlas.com через приблизно 12 років після виявлення свідчень про існування магнітного поля Європи, космічний телескоп Хаббл виявив наявність водяної пари над Південним полюсом Європи, який, на думку вчених, є результатом водяних вивержень, несучих матеріалів з-під поверхні супутника в космос.

Зафиксированы первые наблюдения геологических процессов на Европе
Під крижаною поверхнею Європи ховається величезний океан

Одне з новітніх відкриттів НАСА вказує на сильну ймовірність того, що Європа дійсно приховує величезну кількість води в своїх надрах. Так, обсерваторія W. M. Keck на Гаваях використовувала дані спектрографа для аналізу хімічного складу атмосфери Європи, перебуваючи в пошуку деяких частот інфрачервоного світла, що належать до певних типів молекул. Лукас Паганіні, планетолог НАСА, який очолив дослідження по виявленню води на Європі, виявив потужні періодичні сплески води з поверхні крижаного супутника Юпітера, що випускають кожну секунду близько 2360 літрів — достатньо рідини, щоб заповнити басейн олімпійського розміру за лічені хвилини.

У той час як вчені твердо вірять, що на Європі є підповерхневий океан, іншим можливим джерелом водяної пари можуть бути неглибокі басейни талої води, розташовані не так далеко під поверхнею супутника. Для того, щоб дізнатися про справжні причини виникнення над Європою водних шлейфів, НАСА анонсувала запуск безпілотного зонда в бік Юпітера на 2025 рік. Результати космічної експедиції можуть стати історичними для людства, якому, можливо, вдасться вперше знайти сліди живих організмів за межами Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments