Технології

У США розробили тихі вітрогенератори у вигляді настінних панелей

 

У США розробили тихі вітрогенератори об’єднані у своєрідні настінні панелі.

Таке рішення запропонував дизайнер і підприємець Джо Досе, передає ecotechnica.com.ua.

Вітрогенеруюча стіна складається з безлічі невеликих прямокутних панелей, кожна з яких обертається уздовж своєї осі. Розробник каже, що вже побудував першу діючу модель, що складається з 25 вертикальних міні-вітряків, які разом вловлюють потоки повітря.

Прототип має 7,5 метра у довжину і 2,5 метра у висоту, але легко масштабується під будь-які розміри. Наприклад, одна така модульна панель може бути взаємопов’язана з іншими, подібно до того, як використовуються окремі сонячні панелі на дахових установках.

«Середньостатистичний американський будинок з однією такою стіною може задовольнити щорічні потреби в енергії (близько 10 000 кВт-год на рік), – каже Джо Досе. – Вітроенергетична панель буде ефективно працювати на великих комерційних будівлях, таких як торгові центри й супермаркети — навіть всередині забудованих і перенаселених міст».

Ці результати не були перевірені незалежними джерелами.

Звичайні вітряні турбіни займають багато простору, можуть бути гучними й псувати міські ландшафти. Настінні ж турбіни можуть виявитися прийнятним компромісом.

Такі вітроустановки з алюмінієвими пластинами можуть також обрамляти дороги й автомагістралі, використовуючи рух потоків повітря, що генерується трафіком.

Тепер розробник веде переговори з кількома виробниками, щоб вивести свій прототип на ринок. У поєднанні з сонячними панелями такі стіни з міні-вітряків можуть значно знизити міський вуглецевий слід.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button