Всесвіт

Астрофізики показали найбільший набір симуляторів Всесвіту

Група вчених представили набір симуляцій, який назвали AbacusSummit. Він містить в собі майже 60 трлн частинок і здатний робити більш точні розрахунки про процеси, що відбуваються у Всесвіті. Це допоможе в подальшому вивченні космосу. Про набір симуляторів розповіли в науковому журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

скрін відео youtube.com

AbacusSummit складається з більш ніж 160 симуляцій N-тіл і моделює процес взаємодії частинок за допомогою гравітації у Всесвіті. «Цей набір настільки великий, що в ньому, ймовірно, більше частинок, ніж в інших симуляції N-тіл разом узятих», – розповів Леман Гаррісон, головний автор однієї зі статті та науковий співробітник CCA.

Набір змоделювали на комп’ютері Summit Міністерства енергетики США в центрі Oak Ridge Leadership Computing Facility в Теннессі. Машина має безліч графічних процесорів, які відмінно справляються з паралельною обробкою. На момент створення набору симуляторів Summit – найшвидший комп’ютер у світі.

Команда вчених створила код Abacus, щоб використовувати можливості паралельної обробки Summit, завдяки чому кілька обчислень можуть виконуватися одночасно. Через свою конструкції Abacus може оновлювати 70 млн частинок в секунду на кожному вузлі суперкомп’ютера Summit. Код навіть може аналізувати симуляцію в процесі її виконання, виявляючи ділянки темної матерії, що вказують на яскраві галактики, які будуть в центрі уваги майбутніх досліджень.

AbacusSummit скоро стане в пригоді, тому що в найближчі роки в результаті декількох досліджень складуть карти космосу з дуже точною деталізацією. Одна з цілей цих високобюджетних місій — доповнити знання про те, як виглядає Всесвіт, і які процеси там відбуваються.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button