Технології

NEC створює триколісне літаюче авто

Один з найбільших виробників електроніки в понеділок показав пресі новинку — машину, що поєднує здатність рухатися по автомобільних дорогах і літати по повітрю, як годиться звичному для нас дрону. Концепт піднявся в повітря на 3 метри і провисів там близько хвилини, підтримуваний чотирма пропелерами.

Як повідомляє Associated Press, в цілях безпеки два випробувальних польотів були проведені на обгородженому майданчику, що нагадує вольєр, розташованої в передмісті Токіо. Про дорожніх випробуваннях машини в повідомленні не говориться, хоча ця частина нітрохи не менш важлива.

Розробка NEC в даний момент представлена у безпілотному варіанті, але очевидно, що це її властивість легко поміняти.

Аналогічними розробками займаються кілька компаній по всьому світу. У США такий проєкт є у Uber, в Японії розробки по літаючих автомобілів веде стартап Cartivator. Його машина випробовувалася в 2017 році, але її тестовий політ закінчився невдачею — пристрій розбився. Втім, генеральний директор Cartivator Томохіро Фукузава, який брав участь у демонстрації в понеділок, сказав, що їх машини останнім часом літають краще.

За припущеннями японського уряду, новий вид транспортної техніки повинен бути готовий до комерційної експлуатації приблизно до 2030 року. Традиційним «каменем спотикання» для інженерів є необхідність перевозити по земних дорогах обладнання, необхідне в польоті, а потім піднімати в повітря те, що потрібно на землі. В результаті новинки техніки регулярно виявляються схожими на качку, яка, як відомо, вміє літати, плавати і ходити, але все це робить вельми посередньо.

Кнопка «Наверх»
Закрыть