Земля

У стародавніх майя за погоду відповідав правитель народу

В Белізі в стародавньому місті майя археологи виявили нефритовий кулон з вирізаними на ньому логограмами. Мабуть, його носив місцевий правитель під час погодних ритуалів. Розкопки поселення майя вели антропологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Виявивши кулон у підземній усипальні, вони передали його експерту з Німеччини, який в даний час продовжує займатися розшифровкою напису на «королівському» кулоні, повідомляє офіційний сайт UC San Diego.


Нефритовий кулон схожий на букву «Т», його ширина – близько 19 см, висота – 10 см і товщина – 8 мм На одній стороні кулона вирізано 30 логограм, на іншій стороні — знак, що означає «вітер, подих». Мабуть, кулон присвячений богу вітру, а сама прикраса належала правителеві по імені Джанааб Ол Кініч, який зійшов на престол у 652 році.

Шляхетні особи в той час відповідали за погоду. Щоб забезпечити відповідні погодні умови для гарного врожаю вождь майя регулярно брав участь у релігійних церемоніях і молився богу вітер, який приносив дощі. Під час церемонії він носив на шиї «кулон вітру». На це вказують малюнки, вирізані на стелах поселення майя і які зображують правителів з кулоном на шиї.

Серед інших найбільш цікавих знахідок в підземній усипальниці археологи знайшли камінь-«ексцентрик» із зображенням риса (подібні камені використовувалися в ритуальних цілях) і глиняну вазу у вигляді голови чоловіка з пташиним дзьобом. Можливо це і було зображення бога вітру Хуракана.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button