Земля

Мертвий Еверест: альпіністи переступають через трупи, щоб досягти вершини

Альпініст Сайкалі поклявся ніколи не повертатися на Еверест після того, що побачив на вершині гори в цьому році. “Там всюди смерть”, – сказав він після сходження на вершину Евересту 22 травня ”

Еліа Сайкалі піднявся на Еверест знімаючи документальний фільм про чотирьох арабських жінок, які здійснюють сходження, але був вражений побаченим на вершині. Понад 800 людей досягли піку в цьому році, принаймні 11 загинули.

“Я піднімався на Еверест три рази. Думаю повернутися? Ні. Те, що я побачив 22 травня було жахливо. Коли ми вийшли з табору в 9: 30 вечора, через 20 хвилин підйому ми зустріли шерпів, які тягли вниз мертвого альпініста.

Через 45 хвилин підйому ми зустріли індійського альпініста, який був у маренні і кричав, що є ознаками гострої гірської хвороби.

Приблизно через три години після початку сходження ми були змушені буквально пройти по мертвому альпіністові.

Це було неймовірно дивно… кожен альпініст, який пробирається на вершину, повинен був переступити через цю людину”.

Коли температура впала до мінус 30 градусів, його група була змушена чекати своєї черги в “зоні смерті”, щоб досягти вершини найвищої гори в світі, в той час як” 50 або 60″ інших альпіністів на вершині зупинилися, щоб зробити селфі.

Мертвый Эверест: альпинисты перешагивают через трупы, чтобы достичь вершины

“Зона смерті” – крижана платформа не ширше двох столів для пінг – понгу знаходиться на останніх декількох метрах шляху до вершини. На цій висоті не вистачає кисню, щоб дихати, тому життєво важливі запаси витрачаються, поки альпіністи просто чекають.

Занадто багато людей переміщуються в дуже маленькому просторі, і дуже багато з них не знають, що вони роблять.

“Я був здивований тим, скільки людей було без необхідної екіпіровки. Вони не мали там бути. Я безумовно не був готовий бачити трупи, прикріплені до мотузки безпеки, яка тягнулася до вершини. Це було дуже важко“

На підйомі до вершини світу лежить труп альпініста і кожен йде до неї переступаючи через це тіло.

“Ви піднімаєтеся і прямо під вами знаходиться тіло альпініста, неживе і лежить там, і ви не знаєте, що робити або відчувати, але ви знаєте, що вам треба рухатися, інакше ви могли б стати наступною жертвою”.

“Це твоя мрія… і ми всі досягли вершини, і більшість з нас не хотіли торкатися найвищої точки на землі, тому що там було так багато мертвих людей”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button