Фото

У світі привидів: 10 найстрашніших і містичних замків Європи

У світі привидів: 10 найстрашних містичних замків у світі

Європа має довгу, багату і криваву історію, а, значить, це ідеальне місце для виникнення історій, пов’язаних з привидами. Багато країн, включаючи Ірландію, Шотландію та Англію, користуються цим, щоб приваблювати туристів. Колишні замки переобладнуються під готелі або просто здають кімнати для туристів. Мисливці за надприродним платять великі гроші за шанс стати свідком феноменів. Пропонуємо огляд найстрашніших замків, так як їх історії пов’язані з привидами.

10. Драгсхольмский замок, Данія

Драгсхольмский замок, Данія
Драгсхольмский замок – один з найвідоміших замків з привидами в Європі. Він був побудований в 12 столітті Педером Сунесеном, єпископом Роскильдским. Перш за все, його будували як фортифікаційну споруду, де знать могла врятуватися під час нападів, крім того, тут тримали і в’язнів. Сьогодні замок використовують як готель, приміщення для проведення конференцій, також тут є два ресторани і 100 привидів, п’ятеро з яких особливо відомі.

Перший – це єпископ Роннов, який помер у замку в якості в’язня. Досі гості готелю чують католицькі співи, коли гуляють коридорами замку. Другий привид – четвертий граф Ботвелл. Він був політичним в’язнем, який збожеволів і помер у замку. Відвідувачі іноді чують, як він гарцює на коні у дворі замку. Третім приведенням є Ейлер Брокенхуус, відомий як «Божевільний сквайр». Його тримали у в’язниці на ланцюгу. Досі гості замку чують його жахливі стогони.

Четвертий привид – Біла Леді. Цю жінку звали Селіна Боулз, вона закохалася в міщанина і завагітніла від нього. Коли все стало відомо її батькові, він посадив дівчину в тюрму. У 1930-х роках робітники виявили скелет жінки в одній зі стін замку. Гості готелю іноді помічають блукаючий привид, що стогне від скорботи. П’ятим привидом є Сіра Леді, служниця, яка служила в замку. Одного разу вона мучилася від сильного зубного болю. Господар замку лікував її з допомогою припарок. З часом дівчина померла, але була вдячна господареві за лікування. Сьогодні привид блукає по замку в пошуках добрих справ в знак подяки господареві.

9. Замок Шатобріан, Франція

Замок Шатобріан, Франція
Замок Шатобріан – це давній замок, який був побудований в 11 столітті. Його історія привидів почалася в 16 столітті, після смерті дружини Жана де Лаваля, Франсуаза де Фуа. Одного разу Де Лаваля разом з дружиною викликали на аудієнцію до короля Франциска I. Незабаром вона стала фавориткою короля. У жовтні 1537 року Франсуаза дивним чином померла. Ходили чутки, що вона була отруєна збезчещеним чоловіком. Сотні років її привид з’являється вночі в день її смерті і безцільно блукає по замку.

8. Замок Меггерні, Шотландія

Замок Меггерні, Шотландія
Замок Меггерні був побудований в 17 столітті. Привид цього замку веде себе незвично: він несподівано з’являється перед гостями або цілує чоловіків, коли ті сплять. Кажуть, що це привид дружини кухаря Мензи Клану, яку вбив її чоловік, бувши в гніві від того, що вона постійно фліртує з чоловіками. Він розрубав тіло жінки на частини перед тим, як позбавився від нього. Нижня частина тіла жінки блукає по нижніх поверхах замку і підвалах, а її верхня частина – нагорі, де спали чоловіки.

7. Замок Чарлевіль, Ірландія

Замок Чарлевіль, Ірландія
Перший граф Чарлевіль, Чарльз Вільям Бери, став господарем замку в 1798 році. По замку блукає привид дочки графа 8-річна Гаррієт, яка померла в результаті нещасного випадку в 1861 році. Вона впала з висоти на кам’яну підлогу. Гості зізнаються, що іноді чують дитячий сміх і спів по ночах. Є навіть ті, кому пощастило зустріти привид на сходах, саме в тому місці, де вона впала.

6. Замок Квп, Англія

Замок Квп, Англія
Замок Квп вважається однією з найстаріших будівель в Ньюкаслі. Його побудували в 1080 році. З 17 століття він став використовуватися як в’язниця з жахливими умовами утримання ув’язнених. Крім того, у 18 столітті недалеко від замку знаходилось місце страти, Black Gate. У цьому замку велика кількість привидів, майже в кожній кімнаті є свій. Відвідувачі замку заявляли про появу несподіваних тіней, сфер і сірих хмар. Також були випадки, коли гостей штовхали і дряпали. В замку чути голоси солдатів, жінок, дітей і ченців, що моляться.

5. Замок Гоуска, Чехія

Замок Гоуска, Чехія
Замок Гоуска, можливо, є одним з найстрашніших замків, його й називали «Воротами в пекло». Він був побудований правителем Богемії II Оттокаром у першій половині 13 століття. В центрі замку знаходиться колодязь, з якого інколи долинають пекельні звуки. Кажуть, що тут жили різні чудовиська, включаючи монстрів, які наполовину були людьми, жабами і собаками. За будь-яким відвідувачем замку можна помітити літаючого ченця з сокирою. Є свідоцтва того, що бачили цілу низку привидів, які тримають в руках свої голови, стоячи перед Цербером.

4. Замок Ельц, Німеччина

Замок Ельц, Німеччина
Перша згадка про замок відноситься до 1157 році, коли Фредерік I подарував замок графу Рудольфу ван Ельцу, який повинен був захищати торгові шляхи між рівниною Мейфілд і річкою Мозель. Цікаво, але нащадки Ельців досі володіють замком. Кілька кімнат у ньому відкриті для туристів. Одна зі спалень належала графині Агнес. Її ліжко, нагрудник і бойова сокира досі знаходяться в кімнаті. За легендою графиня загинула, захищаючи замок від непроханого гостя. Сьогодні можна побачити її привид.

3. Замок Лип, Північний Роскрей, Ірландія

Замок Лип, Північний Роскрей, Ірландія
Замок Лип був побудований в 15 столітті кланом Океррол. Під час реконструкції в ньому виявили в’язницю з людськими останками, якими заповнили три вози. Довга і кривава історія забезпечила йому славу замку з привидами. Першим, найбільш відомим вважається привид, який називають «Воно». Це дивне створіння – вівця з гниючою головою. Коли воно з’являється, то гості відчувають запах сірки і гниючої плоті. У замку є привид чоловіка, який штовхає перед собою бочку, згорілого в 1922 році будинку священика. Червона Леді – ще один привид замку. Її в основному бачать як вона тримає в руці кинджал, як ніби хоче напасти на когось. Кажуть, що ця дівчина вбила себе, коли її схопили і зґвалтували. У замку є привиди двох юних леді, Емілі і Шарлотти, яких іноді бачать як вони граються і бігають по замку. Емілі померла в 11 років, впавши з висоти. Іноді бачать, як привид летить вниз і зникає біля самої землі. Шарлотту бачать, як вона волочить свої потворні ноги.

2. Замок Калейн (Калзин), Каррік, Шотландія

Замок Калейн (Калзин), Каррік, Шотландія
Замок Калейн був побудований в 1602 році сером Томасом Кеннеді, на місці руїн старого. У замку живуть два привиди. Перший – привид трубача, який грає на трубі під час шторму вночі або коли один з роду Кеннеді збирається одружитися. Другий привид належить молодій жінці в елегантному бальному платті. Ніхто не знає, хто вона і чому знаходиться тут.

1. Замок Чіллінгем, Нортумберленд, Англія

Замок Чіллінгем, Нортумберленд, Англія
Замок Чіллінгем був побудований в 14 столітті на місці колишньої фортеці. У нього хороша репутація, так як тут живуть дивні привиди. Наприклад, привид маленького хлопчика, якого називають «Променистим хлопчиком» або «Синім хлопчиком». Його крики, що доносяться з коридорів, гості чують опівночі в рожевому залі. Після криків він з’являється в синіх шатах. Кістки хлопчика дійсно знайшли в стіні однієї зі спалень замку. Після чого його рештки віддали землі. Ще один привид належить леді Мері Берклі. Вона була дружиною лорда Грея Уорка. Її чоловік пішов до її сестри, а Мері залишив саму з дитиною. Кажуть, що її привид блукає по замку в пошуках чоловіка, який покинув її заради іншої жінки.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button