Людина

Фахівці розробили калькулятор народжуваності

Жінки, які хочуть мати велику сім’ю, повинні почати намагатися зачати дитину в 23 роки, попереджають британські експерти Шеффілдського університету. Навіть ті жінки, які хочуть тільки одну дитину, не повинні затягувати з цим питанням до 32 років.

68be900b7d06102a75e33e74625aea29
Дані поради засновані на розробленому фахівцями так званому калькуляторі народжуваності, який був створений після аналізу більш 58000 жінок. Калькулятор, представлений у вигляді таблиці, яка показує, який вік є найкращою для зачаття дитини в залежності від кількості дітей, яку хоче мати жінка. Британські експерти вважають, що таблиця є настільки корисною, що повинна демонструватися студентам, щоб підкреслити ризики затримки материнства.

Розробка даного калькулятора викликана сформованим станом справ у суспільстві, при якому все більша кількість жінок хочуть відкласти материнство до тих пір, поки не досягнуть успіхів у кар’єрі, не стануть фінансово стабільними або не знайдуть відповідну людину. Згідно з даними, близько половини всіх дітей в даний час з’являються на світ від жінок у віці від 30 років і старше, а число дітей, народжених жінками у віці від 40 років і вище, потроїлася за останні 20 років.

При використанні калькулятора народжуваності жінка вирішує, скільки дітей вона хоче мати і як вона збирається завагітніти – природним шляхом або за допомогою ЕКЗ. Після цього таблиця показує, в якому віці їй краще намагатися створити сім’ю, щоб мати 90%, 75% або 50% шансів на успіх. Наприклад, жінка, яка намагається зачати дитину в 23 роки, буде мати 90% шансів мати трьох дітей. Але якщо вона чекає до 31 року, шанси стати матір’ю трьох дітей зменшуються до 75%; якщо ж до 35 років – шанси знижуються до 50%. Жінці, яка хоче двох дітей, слід починати планувати їх з 27 років, коли шанси на успіх високі (90%), у той час як жінкам, які хочуть одну дитину, можна планувати вагітність до 32 років – шанси на успіх будуть аналогічні. При цьому варто розуміти, що ЕКЗ не дає високої гарантії успішного зачаття в будь-якому віці, а лише, як правило, дає жінці лише кілька додаткових років.

Натхнення: healthvesti.com

Кнопка «Наверх»