Ґаджети

Яблуко розбрату: чому помиляються ті, хто пророкує крах Apple

Легендарна компанія, створена Стівом Джобсом, сьогодні по праву вважається лідером технологічної галузі, тому навіть сумна квартальна звітність ще не привід ставити на Apple хрест і спішно розпродавати її акції.

zakat-1

Зрозуміло, на кожен новий продукт Apple звикли дивитися, як на перший iPhone. Лінійка смартфонів, що ооновлюється щороку стала must have для мільйонів людей по всьому світу. Адже, крім цього, компанія займається ще і випуском комп’ютерів, планшетів і різного софту. Якщо вивчати історичні матеріали преси, то може здатися, що в останні роки Apple перманентно приречена з виходом кожного нового продукту, і складно пригадати період, коли компанію не ховали.

На думку аналітика Олександра Пацая, є «дві Apple»: перша — реальна компанія, яка випускає продукти і заробляє мільярди доларів в квартал, і друга — віртуальна Apple, яку уявляють собі та акціями якої торгують на біржі інвестори. У першої мета — випускати кращі продукти в світі, які здатні змінювати життя людей на краще, у другої — забезпечувати постійне зростання виручки, прибутку і як наслідок — курсу акцій. З останнім кварталом з точки зору інвесторів все зрозуміло: жалюгідні $50 млрд виручки, ще більш жалюгідні $10,5 млрд прибутку, продано всього нічого — 51 млн iPhone, а про якісь там 10 млн. iPad і 4 млн Маків навіть говорити не варто, тьху і розтерти, ще й зростання закінчилося. Про приреченість саме «другого Apple» найчастіше пишуть у ЗМІ.

Насправді, якщо тверезо оцінювати ситуацію, то можна відзначити, що справи компанії з Купертіно зовсім не такі погані: Apple залишається компанією з найбільшою капіталізацією у світі; вона володіє величезним обсягом коштів для проведення своїх операцій; в секторі продажів сервісів і послуг, таких як Apple Music і iCloud, компанія продемонструвала зростання виручки на 20% (частка сектора в сумарних продажах займає друге місце після iPhone); продажі «розумних» годин зросли на 30%, а втрата частини користувачів в китайському регіоні певною мірою компенсувалася збільшенням продажів в Японії на 23,7%.

Продажі iPhone постраждали від вельми успішного апгрейдного циклу рік тому: користувачам настільки сподобалися моделі з великими екранами iPhone 6 і iPhone 6 Plus що рекордні цифри рік тому суттєво завищили планку очікувань від цього року. Природно, в рік, коли у Apple виходить проміжна модель з індексом S, такого апгрейдного циклу не сталося, і тому зниження продажів в цьому і наступному кварталі було очікувано, та й сама Apple це прогнозувала три місяці тому.

У недавньому інтерв’ю Тім Кук заявив, що люди стали рідше оновлювати ґаджети в цьому році, порівняно з анормальною ситуацією у випадку з iPhone 6, що і вплинуло на продажі. Тим не менш топ-менеджер бачить величезний потенціал на цьому ринку. Компанія активно поглинає стартапи, щоб впровадити в свої пристрої найперспективніші технології та залучити нових покупців. Тільки за 2015 року Apple купила 14 компаній:

 • Camel Audio: розробник професійного музичного програмного забезпечення.
 • Emotient – компанія, що спеціалізується на розпізнаванні емоцій на обличчях людей.
 • Faceshift – розробник технології розпізнавання міміки обличчя.
 • Flyby Media – стартап, який працює над вражаючою технологією доповненої реальності.
 • FoundationDB: компанія, що розробила одну з найбільш ефективних на ринку систему керування базами даних NoSQL.
 • LearnSprout – компанія, що займається розробкою ПЗ для освітньої сфери.
 • LegbaCore – експерти в області комп’ютерної безпеки.
 • LinX – ізраїльський стартап, що спеціалізується на розробці інноваційних камер для мобільних пристроїв. Представив першу в світі мульти-апертурную камеру для смартфонів і планшетів.
 • Coherent Navigation – компанія, що займається розробкою апаратного і програмного навігаційного забезпечення, що забезпечує роботу «надточних, безпечних і надійних комунікаційних рішень для користувачів по всьому світу».
 • Metaio – компанія, випускає розробки і вдосконалення технології доповненої реальності для комп’ютерів і мобільних пристроїв.
 • Mapsense спеціалізується на візуалізації картографічних даних. Розроблене компанією рішення дозволяє обробляти терабайти картографічних даних і будувати на їх основі візуальні моделі з потужними системами фільтрації і пошуку.
 • Perceptio – стартап, який розробляє технологію для запуску на смартфонах просунутих систем штучного інтелекту (ШІ), які не потребують передачі в Мережу великих обсягів даних.
 • Semetric: музичний аналітичний сервіс, за допомогою якого лейбли можуть відслідковувати дані з продажу, завантаженнями альбомів через торрент-клієнти, а також статистику активності профілів артистів в соціальних мережах.
 • VocallQ – компанія-розробник голосових технологій, що спеціалізується на системах розпізнавання голосових команд на природній мові.

Такі угоди Apple робить з метою впровадження напрацювань у власну продукцію і для залучення в штат команди фахівців певного профілю. Інформація ще про п’ять компаніях, які перейшли під крило Apple, засекречена.

Експерти покладають великі надії на автомобільний ринок і випуск «Apple Car». У корпорації з Купертино є шанс влаштувати потрясіння, яке вони забезпечила спочатку в індустрії MP3-плеєрів, потім смартфонів, а після цього — планшетів. Автомобільний ринок досить великий і фінансово при наявності успішного продукту принесе більшу виручку.

zakat-2

Звичайно, iPhone не буде залишатися головним пристроєм вічно, щось має його замінити. І у Apple це прекрасно розуміють. Тим не менш положення компанії зараз радикально відрізняється від періоду 1994-1997 роки, коли компанія майже зникла і дійсно потребувала порятунку людиною типу Стіва Джобса. Тоді прогнози про швидке завершення епохи Apple були виправдані, сьогодні — ні.

Натхнення: www.macdigger.ru

Кнопка «Наверх»