Ґаджети

iPhone розоряє бюджет України

Як повідомляє «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), втрати бюджету України від контрабанди виробництва смартфонів Apple становлять 1 млрд гривень (близько $40 млн). За оцінками фахівців, на сьогоднішній день на території України більше половини iPhone «сірі».

iPhone-ubitok-1

Через катастрофічний потік контрабандних смартфонів від Apple український бюджет втрачає величезні гроші, поскаржилися в УДЦР. За словами інсайдера в однієї з дистриб’юторських мереж, що займається продажем техніки, в мережах мобільних операторів в минулому році реєструвалося в добу близько 600 нових смартфонів Apple і тільки близько 24% (близько 140 шт.) з них – легально перевезені через кордон. З урахуванням того, що максимум «чорних» продажів доводиться на максимально дорогі моделі, то частка грошей чорного товару близька до 65%.

«Кількість «сірих» iPhone становить майже 65%, а втрати бюджету від їх контрабанди становить від 800 млн до 1 млрд гривень. Загальна сума від нелегального завезення техніки в державу досягає 3,5 мільярда грн», — стверджують в УДЦР.

33_main-2

В країну смартфони-«нелегали» завозять двома способами – «чорним» і «сірим». Перший шлях – це коли недобросовісні компанії, порушуючи права на ввезення, шляхом хабарництва перевозять нелегальну техніку через кордон. Другий – це купівля техніки у фізичних осіб і приватних підприємців, адже людина має право, нібито для особистого користування, ввезти в Україну кілька смартфонів.

В якості виходу з ситуації, що склалася, експерти пропонують відновити процедуру внесення кодів IMEI до спільної бази даних. У даний момент компанії, що імпортують телефони, вносять IMEI на свій розсуд.

blck-3

Згідно зі статистикою відомства, за перші шість місяців 2016 року в чергу на реєстрацію представили 677 000 кодів.

Натхнення: www.macdigger.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button